Barry uhlídán, Brno zdoláno zpět
Barry uhlídán, Brno zdoláno

Svitavští Tuři si v 16. kole lehce poradili s Brnem, kterému dovolili vyhrát je jednu čtvrtinu, nakonec s přehledem vyhráli - 98:73. Pivot Šimon Puršl se předvedl 23 body, Marko a Kerr přidali double-double. Více v článku.

DEKSTONE Tuři Svitavy - Mmcité Brno 98:73 (21:22, 21:12, 31:21, 25:18)

Body Tuři:  Puršl 23, Marko 15 (11 asistencí), Kerr 13 (11 doskoků), Slezák 11, Jelínek 10, Kovář 7, Stria 5, Kotásek 5, Smithson 4, Roseboro 3, Teplý 2
Body Brno: Primorac 22, Lelič 13, Pumprla 13, Mays 11, Kereselidze 6, Barry 5, Hrabovský 2, Jedovnický 1

Tuři jen pár dní po nepovedeném krajském derby s Pardubicemi přivítali na své palubovce nevyzpytatelné Brno, které v posledním kole doma "přejelo" o dvacet bodů Ostravu. V úvodu zápasu byla na domácích vidět psychická deka středeční prohry. V útoku se neprosazovali z pod koše ani z tříbodového oblouku, čehož Brno využilo k několikabodovému vedení. Po první desetiminutovce vedlo zcela zaslouženě 21:22. Ve druhém dějství přeci jen Tuři převzali taktovku utkání a šli do mírného vedení. Ovšem Brno se Turů dlouho drželo jako klíště. Až Jelínkova trojka do šatny znamenala pro domácí odskok na 8 bodů.

Stínem první půle bylo pro Tury zranění Smithsona, kterému vlétl pod nohy při střele brněnský hráč. Po přestávce sice domácí zvýšili své vedení na 14 bodů, ale Pavel Slezák počtvrté fauloval a tak nastal game time pro mladého Edu Kotáska. Ten hned v úvodu získal míč a byl nesportovně faulován. Proměnil oba trestné hody a to byla pro Tury dobrá zpráva.

Skvěle hrající Roman Marko (15 bodů, 11 asistencí) si tak mohl trošku odpočnout a když se začal střelecky prosazovat Šimon Puršl nebylo o vítězi zápasu pochyb. Právě Puršl chytil ve čtvrté čtvrtině lauf a několika dunky pobavil skvělé svitavské fanoušky. Jako třešničku za svým kariérním výkonem (23 bodů) trefil i tříbodovou střelu. V závěru si zabodoval i mladíček Kovář, který za 9 minut stihl pěkných 7 bodů.

Mladíci Turům ve druhé půli hodně pomohli a byli faktorem plus potřebným k vítězství. "Mladé pušky" daly celkém 35 bodů!!! Jen tak dál. V závěru měli Tuři dokonce tři pokusy o zdolání stobodové hranice, ale Brno si za předvedený výkon stovku prostě nezasloužilo a tak to dopadlo spravedlivě. Trenéra Růžičku mohlo potěšit pět dvouciferných střelců a především dobrá obrana Barryho - autora pouhých 6 bodů (syn slavného hráče NBA a nejlepší střelec současného Brna).

V dalším zápase zajíždějí Tuři na horkou palubovku Kolína (v sobotu 13. ledna od 17:45 hodin), který se snaží posouvat tabulkou vzhůru a stále myslí na skupinu A1. Tuři mají Kolínu co oplácet. Právě domácí prohra s Kolínem o 9 bodů je dosud asi největším zaváháním sezóny i když hráli bez Kerra a ten určitě na Kolín motivaci potřebovat nebude ..

21.04.2024, 18:00