Bodová přestřelka pro Svitavy zpět
Bodová přestřelka pro Svitavy

Nestává se často, aby domácí tým, který dostane 98 bodů, vyhrál utkání. To se však dnes stalo svitavským Turům, kteří porazili 111:98 Olomoucko. Svitavy si tak upevnily páté místo tabulky KNBL.

DEKSTONE Tuři Svitavy - BK Olomoucko 111:98 (29:22, 27:26, 21:27, 34:23)

Body Tuři: Marko 26 (12 asistencí), Slezák 17, Kerr 16 (10 doskoků), Smithson 15 (6 doskoků), Petway 11, Stria 11, Jelínek 10, Puršl 5

Body Olomoucko: Mitchell 28, Čohadarevič 21, Fuller 16, Šepa 13, Sehnal 11, Močnik 9

Doskoky: 36 - 37 Trojky: 36/15 - 24/19 TH: 25/22 - 30/21

Souboj týmů o páté místo tabulky svedl domácí Tury s Olomouckem. Oba týmy řešili jiné problémy. Tuři po střeleckém trápení doma s Pardubicemi a venku v Děčíně hledali střeleckou pohodu. Na druhé straně Olomoucko přijelo s brilantní sportovní formou, která v minulém kole "vyplenila" sportovní halu Na Dašické v Pardubicích. Hned od první minuty se v hale Na Střelnici rozpoutala opravdová "Střelnice".

Hosté vedeni nezastavitelným pivotem Mitchellem dávali jasně najevo, že si přijeli do Svitav pro výhru. Na druhé straně se domácí taktovky pevně chytil Roman Marko, který nabíjel svitavské snajpry a ještě drze bodoval sám. Po vyrovnané první desetiminutovce se domácí svému soupeři utrhli na dvouciferný rozdíl, ale v samém závěru poločasu se začali dít věci. Přišli Tuří chyby v obraně i v útoku a když trefil tři vteřiny před koncem první půle hostující Fuller trojku, bylo to rázem o pět. Hosté ještě slavili úspěšnou tříbodovou střelu "do šatny", když Roman Marko odpálil svůj pokus z vlastní poloviny hřiště. K velké radosti domácích to byla parádní trefa za tři body znamenající osmibodové vedení Turů.

Třetí čtvrtina přinesla na hřiště velké emoce. Zápas se začal na obou stranách přiostřovat a žádný z týmů neměl na to zasadit svému soupeři klíčový úder. Oba týmy se vyvarovali v útoku hluchým míst a tak skóre utěšeně narůstalo na obou stranách. K potěšení skvělých domácích fandů byli o kousek vepředu domácí Tuři. Olomoucko se drželo jako klíště a necelé dvě minuty před koncem bylo stále na dosah jedné střely. To již v domácím dresu chyběl vyfaulovaný Slezák. Tuři v emotivní atmosféře zvládli následné tři útoky za devět bodů - trojka Kerr, and ONE  Smithson, trojka Jelínek. To již srdnatě hrající Olomoucko "nerozdýchalo" a košem Petwaye v poslední vteřině zápasu inkosovalo od Turů málokdy vídaných 111 bodů. Dát venku 98 bodů a nevyhrát se rovněž nestává každý den.

Zápas také šlo označit za souboj dvou Titánů. Domácí Marko dal 26 bodů a 12 asistencí při užitečnosti 34. Na straně hostů řádil Mitchel s 28 body a deseti útočnými doskoky! Tentokrát se trenér Růžička mohl spolehnout hned na sedm dvouciferných střelců, čímž byl vytvořen nový klubový rekord. Olomoucko zaslouží za svůj výkon velký kredit. O to víc může Tury těšit, že bláznivou přestřelku v závěru zvládli na výbornou. Tento zápas byl jedním z nejzajímavějších v osmileté historii Turů. Měl vše , co dělá basketbal nejkrásnější hrou na světě. Skvělé individuální výkony, šťastné střely, nekompromisní smeče, bloky a obrovský emotivní náboj. Kdo přišel a viděl, tak rozhodně nelitoval.