Cenná výhra bez Američanů zpět
Cenná výhra bez Američanů

Svitavští Tuři dokázali v 5. kole porazit Brno 84:76. Do zápasu nenastoupili díky zranění Garret Kerr a Bryan Smithson.

Mmcité Brno - DEKSTONE Tuři Svitavy 76:84 (12:27, 25:19, 14:19, 25:19)

Body Tuři: Slezák 27, Stria 12, Puršl 10, Jelínek 9, Pavlovič 8, Marko 6, Kotásek 6, Roseboro 4, Kovář 2

Body Brno: Sullivan 20, Primorac 17, Tomanec 13, Mays 11, Pumprla 9, Kozina 4, Hrabovský 2

Svitavští Tuři chtěli v Brně potvrdit své vydřené domácí vítězství nad Pardubicemi. Ovšem osud si s nimi zahrál prapodivnou partii nakonec s dobrým koncem. Proti Pardubicím se necelé dvě minuty před koncem zranil Bryan Smithson. Když si na tréninku zvrtnul kotník nejlepší hráč úvodu sezóny Kerr, věděl trenér Růžička, že ho v Brně nečeká lehká mise. I oslabení Tuři ovšem zahájili v Brně doslova skvostně. Brzy si vybudovali dvouciferný náskok a to nebylo zdaleka vše.

Výbornou obranou dokázali ubránit domácí střelce a v útoky se pestrou hrou soupeři vzdalovali. Netrvalo to dlouho a jejich vedení se přehouplo přes hranici dvaceti bodů. To již Jirka Jelínek posbíral tři fauly a musel na lavičku. Ovšem pak přišla nečekaná zápletka. Brett Roseboro se nechal vyprovokovat mladíčkem Kozinou a vzájemnou slovní přestřelku zakončil odstrčením soupeře, který dosáhl svého - vyloučení pivota Rosebora. Od této chvíle se domácí hráči nadechli k velkému náporu a do poločasu dokázali snížit na rozdíl devíti bodů a navíc Jelínek nabral čtvrtý faul.

Naštěstí trojice svitavských matadorů Marko-Slezák-Stria podporovaná triem mladých pušek Puršl-Kotásek-Kovář nepřipustila ve druhé půli žádné komplikace. Brzy Tuři soupeři odskočili na "bezpečný" rozdíl ve skóre a bez větších problémů dokráčeli k velmi cennému vítězství. Střelecký den měl především Pavel Slezák, který k výborné obraně Sulivana přidal i 27 bodů. Pozitivní pro průběh zápasu byl i návrat Ozrana Pavloviče, který po zranění zad z turnaje v Maďarsku poprvé dostal větší herní prostor a trenérovi se odměnil dobrým výkonem a osmi body. V dalším zápase přivítají Tuři doma Medvědy z Kolína.

Uvidíme, zda se někdo z marodů doléčí. Kolín je nevyzpytatelným soupeřem a k jeho poražení bude třeba koncentrovaný výkon po celých čtyřicet minut.

Příští zápas: DEKSTONE Tuři Svitavy - BC Geosan Kolín (sobota 28. října od 18.00 hodin)

07.04.2024, 18:00