ČTVRTÍ V KNBL, TŘETÍ V FINAL FOUR ČP - TUŘI MAJÍ ZA SEBOU SNOVOU SEZÓNU!!! zpět
ČTVRTÍ V KNBL, TŘETÍ V FINAL FOUR ČP - TUŘI MAJÍ ZA SEBOU SNOVOU SEZÓNU!!!

BK JIP Pardubice – DEKSTONE Tuři Svitavy 84:59 (20:12, 46:27, 70:43)
Souboj o bronzové medaile přinesl rozhodující zápas v Pardubicích. Tuři chtěli zopakovat skvělý domácí výkon z neděle, ale to se jim dařilo jen v úvodních minutách. Domácí hráli výborně v obraně a Turům nevycházela jejich největší zbraň střelba trojek. Úvodních pět tříbodových střel minuli a toho domácí využili a šli do vedení. Až trojka Petwaye protrhla smůlu a znamenala snížení náskoku domácích na 14:10. S velkou energií hrající Beksa je blíž nepustila a naopak košem v poslední vteřině první čtvrtiny potvrdila výborný vstup do zápasu - 20:12. Obraz hry se nezměnil ani ve druhém dějství. Tuři bojovali jak jen mohli, ale domácí je dokázali ubránit. Dá se říci že výsledné poločasové vedení domácích o 19 bodů bylo zcela zasloužené. Tuři se sice v druhé půli po několika vydařených střelách přiblížili na 14 bodů, ale rozjetou Beksu víc pozlobit nedokázali. Ta se tentokrát mohla opřít o střelbu z dálky a vždy dokázala kontrovat. Závěr zápasu se již dohrával. Trenér Růžička dal postupně příležitost všem hráčům z lavičky a tak i svitavští mladíci měli možnost zažít atmosféru rozhodujícího zápasu o třetí místo. Kdo by to před sezónou řekl? Konečné čtvrté místo je i přes porážku historickým úspěchem klubu. Trenérský tandem Růžička - Pivoda dokázal tým připravit na play-off opravdu skvěle. Čtvrtfinálová vyhraná série s Děčínem a především dvě vyhraná úvodní utkání v Děčíně budou navždy patřit k ozdobám spanilé jízdy Turů. Když k tomu přičteme i skvělé třetí místo z FINAL FOUR ČESKÉHO POHÁRU musíme před výkony Turů v letošní sezóně smeknout. Navíc i mládežníci Svitav nezaháleli a přepsali historii bronzovou medailí z mistrovství republiky v kategorii U11. Děkujeme všem podporovatelům našeho klubu za báječnou sezónu. SPOLEČNĚ JSME DOKÁZALI PŘEPSAT HISTORII - DÍKY!!!
Body: Spearman 24, Švrdlík 18, Půlpán 9, Kent 8, Kohout 8, Pandula 7 (5 as.), Welsch 7 (6  as.), Nečas 2 (9 d.), Potoček 1 – Roseboro 12 (7 d.), Slezák 10, Puršl 9 (7 d.), Smithson 7, Jelínek 6, Petway 5, Marko 5, Kerr 3, Stria 2, Kotásek 0 (5 as.)
Doskoky: 43 – 39, TH: 25/17 – 16/7, Trojky: 9 – 6, Asistence: 24 – 14, Ztráty: 8 – 13, Fauly: 18 – 21, MVP utkání: Jiří Welsch, Diváků: 1320

21.04.2024, 18:00