Děčín nedal Svitavám šanci zpět
Děčín nedal Svitavám šanci

Turům se v Děčíně především nepovedl vstup do druhého poločasu, ve kterém nedali v úvodních pěti minutách koš. Válečníci vyhráli 72:50.

BK ARMEX Děčín -  DEKSTONE Tuři Svitavy 72:50 (17:18, 18:10, 20:6, 17:16)

Body Děčín: Šiška 15, Pomikálek 14, Jakub Houška 13,  Bažant 9, Grunt 7, P. Houška 6, Feštr 4, Kroutil 2, Halada 2, Krakovič 0, Ježek 0
Body Svitavy:  Roseboro 10 (7 doskoků), Smithson 8, Stria 7, Marko 5, Puršl 5, Petway 4, Kovář 3, Kotásek 2, Teplý 2, Jelínek 2, Slezák 2

Doskoky: 37 – 34 Trojky: 7/24 – 3/16 TH: 13/18 – 3/3 Diváků: 820

Svitavští Tuři jeli do Děčína s cílem pokusit se zvítězit. Po nervózní první pětiminutovce šli po koši Rosebora do vedení 5:11. Pak domácí devíti body v řadě otočili na 14:11. Přesto nakonec Tuři košem Puršla v poslední vteřině prvního hracího období vedli 17:18. I ve druhé desetiminutovce dlouho drželi s domácími krok a po patnácti minutách vedli 26:28. Následných téměř šest minut Tuři prohráli 17:0!

Tuři se nedokázali trefit z dálky a dlouho to vypadalo v jejich útoku velmi nepřesvědčivě. Válečníci toho dokázali využit a zvýšili své vedení navýšili na dvacetibodové. Až s příchodem mladíků Kotáska a Kováře se Tuři v útoku trochu rozstříleli a nakonec pokořili alespoň padesátibodovou hranici. Klíč k zasloužené výhře Děčína byl ve druhé a třetí čtvrtině kdy Tuři zapsali pouhých 16 bodů!

Obrana dnes Turům fungovala celkem dobře, ale v útoku nebyl ani jeden hráč, který by dokázal zvednout pomyslný prapor a zavelel k návratu do zápasu. Prohra o 22 bodů v Děčíně hostům zkomplikovala i vzájemné zápasy s tímto soupeřem. Válečníci mají nyní o 10 bodů lepší skóre a to je určitě velmi těší.