Děčín odvrátil i druhý mečbol zpět
Děčín odvrátil i druhý mečbol

V pátém utkání čtvrtfinálové série dominoval Děčín. Svitavy špatně vstoupily do druhé čtvrtiny, ale především do druhého poločasu. Svitavští Tuři tak mají obrovskou šanci rozhodnout v domácí hale. Šesté utkání začne v sobotu od 19:00 hodin.

BK Armex Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy 84:61 (18:12, 25:16, 24:14, 17:19)

Body Svitavy:

Slezák 12, Teplý 9, Puršl 8, Marko 7, Smithson 7, Petway 5, Roseboro 5, Kovář 3, Stria 3, Kotásek 2.
Body Děčín: P. Houška 13, Pomikálek 10, Feštr 9, Krakovič 8, Šiška 7, Ježek 7, Kroutil 7, Grunt 6, Landa 6, Bažant 5, J. Houška 4, Halada 2

Druhou příležitost ukončit čtvrtfinálovou sérii měli svitavští Tuři. Pokud by v Děčíně navázali na vítězství z prvních dvou utkání, znamenalo by to konec série. Zůstalo však jenom u přání.

Válečníci v pátém zápase čtvrtfinále dominovali, po nejlepším výkonu v celé sérii vyhráli 84:61. A vynutili si šestý zápas ve Svitavách (sobota 21. dubna od 19 hodin).

Severočeši vyhráli už první čtvrtinu, parádně nastoupili do druhého poločasu, kdy si hýčkali obrovský náskok. A v pohodě si dokráčeli pro druhé čtvrtfinálové vítězství.

Po vyrovnaném úvodu se hosté začali trápit v útoku i v obraně, soupeř se až příliš snadno prosazoval ze všech pozic, trefil důležité trojky, byl důraznější pod oběma koši a důsledkem toho všeho bylo, že Tuři nabrali v průběhu druhé čtvrtky až jednadvacetibodovou ztrátu. Ke konci poločasu ji malinko stáhli, jenže jejich výkon nevěštil vůbec nic dobrého.

Po změně stran to se svitavskou ofenzivou vypadalo ještě hůře, vždyť Tuři tři a půl minuty čekali na první koš ve druhém poločase a Děčínu tak nedalo mnoho práce, aby svůj náskok navýšil až na 51:28. A protože střelecké probuzení hostů se ne a ne dostavit, začalo mít skóre pomalu, ale jistě nádech debaklu (60:34).

Rozdíl se i nadále pohyboval nad hranicí dvaceti bodů a s přibývajícím časem bylo stále jasnější, že páté utkání rozhodně nebude tím posledním v této čtvrtfinálové sérii. V sobotu mohou svitavští Tuři rozhodnout na domácí půdě.

07.04.2024, 18:00