DĚČÍNŠTÍ VE DRUHÉ PŮLI ROZHODLI O POSTUPU DO FINAL FOUR ČESKÉHO POHÁRU zpět
DĚČÍNŠTÍ VE DRUHÉ PŮLI ROZHODLI O POSTUPU DO FINAL FOUR ČESKÉHO POHÁRU

ARMEX DĚČÍN - DEKSTONE TUŘI SVITAVY  86:74 (35:45)

Body Děčín: Autrey 21, Carlson 16, Pomikálek 15, Šiška 9, Ježek 6, Landa 6, Grunt 6, Žikla 5, Feštr 2.

Body Svitavy: O´Brien 16, Puršl 14, Aiken 12, Marko 11, Kovář 8, Svoboda 8, Kotásek 3, Slezák 2.

Doskoky: 32 - 42  Trojky 13 - 9  Ztráty 6 - 22   Asistence 17 - 12

Ve čtvrtfinále Českého poháru na sebe narazily týmy dělící se o průběžné druhé místo v tabulce KNBL. Tuři chtěli prodloužit vítěznou sérii s Děčínem na čtyři zápasy (šestý v play-off + dva v základní části). To se jim stejně jako v play off za stavu 3:0 bohužel nepovedlo, ale pojďme postupně od začátku. Úvod utkání vyšel lépe domácím, kteří rychle vedli 6:0, ale Tuři střelecky ožili a rychlou kombinační hrou zakončovanou přesnou střelbou srovnali a po první desetiminutovce vedli 23:25. Následně svému soupeři začali bod po bodíku ujíždět. Jejich nápor se zastavil až na poločasovém desetibodovém vedení 35:45. Výrazně jim k tomu pomohla skvělá trojková bilance 14/8.  Ve druhé půli to dlouho vypadalo, že se Tuři dokáží s přitvrzenou obranou domácích vyrovnat. Po koši O´Briena stále vedli 45:57. Pak po dlouhé době zažili, co to je, když Vám zvlhne střelecký prach. Do konce třetího dějství prohráli úsek hry 17:1. Rázem byli na koni domácí, kteří vedli 62:58 a měli ve svých řadách střelecký rozjetého Autryho. Puršl se Slezákem dokázali následně srovnat na 62:62, ale poté následoval další děčínský úder v podobě šňůry 10:0 (72:62). Tuři se ještě pokusili do zápasu vrátit a snížili na 72:66, ale na víc jim síly nezbyly. Děčín znovu odskočil na dvouciferný rozdíl a v závěru si již cenné vítězství znamenající postup do FINAL FOUR ČESKÉHO POHÁRU pohlídal.

21.04.2024, 18:00