DO SÉRIE O BRONZ VSTOUPILO PO TROJKOPALBĚ LÉPE OLOMOUCKO

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - BK OLOMOUCKO  84:91 (35:55)

Body Tuři: Aiken 25, Marko 13 (8 asistencí), O´Brien 11 (8 doskoků), Welsch 11, Kovář 9, Teplý 6, Svoboda 5, Puršl 4.

Body Olomoucko: Douglas 25, Palyza 19, Pelko 12 (8 doskoků, 6 asistencí), P.Bohačík 12, Dunans 10 (7 doskoků, 7 asistencí), Norwa 8, Dedek 5.

Trojky 7 - 12,  Doskoky 31 - 34  TH 17/13 - 19/11    Ztráty 16 - 15   Asistence 24 - 23

hráč zápasu - Pelko (Olomoucko)

Souboj dvou poražených semifinalistů Svitav a Olomoucka začali lépe domácí. Brzy vedli 6:0. Následně trefili hosté trojku. To ještě nikdo v hale netušil, že jich do poločasu přidají dalších devět ze čtrnácti pokusů. Domácí této trojkopalbě dokázali vzdorovat pouze 10 minut 19:21. Poté se jim Olomoucko začalo bodově vzdalovat, až na, pro Tury velmi hrozivých 35:55 v poločase. Problém domácích byl, že jim nepadaly v útoku trojky a tak jim nezbývalo nic jiného než tlačit míč dolů pod koš, kde ve vzduchu kraloval Aiken. Jenže on sám na vše nestačil a žádný jiný hráč Turů se v první půli bodově výrazněji neprosadil.  Až s nástupem do zápasu Marka Welsche, hra domácích "ožila". Rázem měli Tuři více energie a třetí dějství poprvé vyhráli o 4 body. Ve čtvrtém dějství byli Tuři opět o 9 bodů lepší, ale na víc než na zkorigování výsledku to dnes nestačilo.

Zápas se dnes rozhodoval na trojkovém oblouku. Ostatní statistiky byly velmi vyrovnané. Hosté trefili celkem 12 trojek s 53% úspěšností. Domácím to z trojek "nelepilo" a zapsali jen 7 úspěchů s 25% úspěšností. Olomoucko střelecky tažené Douglasem a Palyzou, pod dirigentskou taktovkou muže zápasu Pelka, se v sérii o bronz zaslouženě ujalo vedení 1:0 na zápasy.

O bronzu může rozhodnout v sérii hrané na dvě výhry již v sobotu na své palubovce. Zápas začíná v 18 hodin. Pro Tury stále naděje existuje. Již jednou dokázalo na horké palubovce v Prostějově zvítězit. Třeba se střelecká tříbodová pohoda obrátí a trefíme víc trojek než domácí. To by mohlo k úspěchu stačit.