DOMÁCÍ TVRZ PŘED NÁJEZDY PAND UHÁJENA! TUŘI VEDOU V SÉRII 1.KOLA PLAY OFF 2:0!! zpět
DOMÁCÍ TVRZ PŘED NÁJEZDY PAND UHÁJENA! TUŘI VEDOU V SÉRII 1.KOLA PLAY OFF 2:0!!

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - SLUNETA ÚSTÍ nad Labem 87:76 (50:39)

Body Tuři: Slezák 16, O´Brien 15 (18 doskoků!!!), Marko 13 (13 asistencí!!), Aiken 13,  Kovář 12, Jelínek 5, Puršl 4, Svoboda 4, Teplý 3, Welsch 2, Číž (6 doskoků, 4 asistence).

Body Pandy: Houška 16, Svejcar 14, Wisseh 11 (10 asistencí), Fait 11, Šmíd 8, Šteffel 6, David 5, Martin 3, Pecka 2.

Trojky:  5 - 6   Doskoky 43 - 32   TH 18/25 - 8/15    Ztráty 12 - 10   Asistence 28 - 24

Hráč zápasu: Sean O´Brien (Svitavy)

Druhý zápas play-off série mezi Svitavymi a Ústím nad Labem vyšel na Velikonoční pondělí a po nedělní bitvě se očekával podobný průběh. Před televizními kamerami byl k vidění od úvodního hvizdu oboustranně útočný basketbal. Po pěti minutách to bylo 13:13 a po deseti 25:25. Tuři dokázali pravidelným střídáním udržet svojí střeleckou kadenci i ve druhé desetiminutovce a za první půli zapsali padesátku. Na druhé straně se SLUNETĚ přestalo dařit v útoku a jejich 14 bodů za čtvrtinu posadilo Tury do sedla. V půlce vedli o 11 bodů a zdánlivě měli vzhledem k úzké rotaci hostů všechny trumfy v ruce. Když hned po půli jejich náskok narostl na 21 bodů, zdálo se být rozhodnuto. Zdání občas klame a tentokrát klamalo a to tak, že velmi. Stačilo jedno prostřídání na straně domácích a rázem to bylo 66:56 a Pandy byly zpátky v zápase. Když se navíc za stavu 72:64 vyfauloval domácí Aiken, rázem akcie SLUNETY letěly na basketbalové burze vzhůru. Na svém vrcholu byly za stavu 76:72 pro domácí. Veledůležité koše následně zapsali Kovář se Slezákem a navýšili vedení Turů na 80:72. Hosté rychle snížili na rozdíl šesti bodů a 53 vteřin před koncem trefil "VELKOU TROJKU" Luboš Kovář!! Po ní si již Tuři své velmi cenné vítězství pohlídali a po výhře 87:76 vedou v sérii play-off 1. kola nad SLUNETOU zaslouženě 2:0.

Vedení je to zasloužené, ale hosté si zaslouží za své výkony veliký kredit. Je až neuvěřitelné, jaké výkony podává exnymburský Pavel Houška (za dva zápasy 37 bodů) a na rozehrávce Justin Wisseh (za dva zápasy celkem 22 asistencí). Na domácí straně dnes zazářili  Sean O´Brien, autor 15 bodů a 18 doskoků a mladičký Luboš Kovář, který dal v koncovce dva veledůležité koše. Po delší době byl nejlepším střelcem Turů Pavel Slezák se 16 body - gratulujeme! Největší zásluhu na tom, že Tuři vedou 2:0 má bezesporu kapitán týmu Roman Marko. Jeho čtení hry přineslo Turům za dva zápasy 36 bodů a 25 asistencí!! Trenér Pištěcký přirovnal dosavadní průběh série k basketbalových šachům. Myslím, že toto přirovnání sedí dokonale. K vidění je skvělý basketbal před výbornou diváckou kulisou. Právě skvělí domácí fanoušci výrazně pomohli Turům zvládnout oba domácí zápasy.

Nyní na Tury čeká dvojutkání v Ústí nad Labem (čtvrtek a pátek). Pokud budou chtít Tuři venku uspět musí zapracovat na obraně. Některé pasáže domácích zápasů rozhodně nebyly podle představ trenéra Luboše Růžičky. JEDEN SEN, JEDEN TÝM!