Dramatickou koncovku ovládl Děčín zpět
Dramatickou koncovku ovládl Děčín

Svitavy stáhly 14nácti bodový náskok Děčína, ale v koncovce prohrály o dva body.

BK Armex Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy 83:81 (19:27, 24:16, 26:16, 14:22)

Body: Pavel Houška 17 (10 doskoků), Pomikálek 13, Šiška 13, Krakovič 10, Halada 7, Feštr 6, Landa 5, Jakub Houška 4, Bažant 4, Kroutil 2 -  Kerr 19 (11 doskoků), Roseboro 17, Slezák 14, Smithson 13, Jelínek 8, Stria 6, Marko 4 (5 asistencí)

Úvodní zápas svitavských Turů v nové sezóně přinesl dramatickou podívanou. Děčínský trojnásobný vícemistr byl velmi silným protivníkem, ale v dresu Turů hrají dva exválečníci Jiří Jelínek a Luboš Stria. Domácí fanoušci museli v první desetiminutovce přihlížet 27 bodům Turů, kteří kolektivním výkonem udávali tempo zápasu. Druhá desetiminutovka přinesla velké množství útočných faulů Turů při clonách čehož domácí dokázali využít a zlepšenou tříbodovou střelbou srovnali na poločasových 43:43. Třetí dějství bylo plně v režii domácích. Ti si v něm vybojovali dvouciferný náskok, který navýšili až na rozdíl 14 bodů.

Svěřenci Lubomíra Růžičky prokázali ovšem velkou touhu vrátit se do zápasu. Posupně začali náskok domácích snižovat a svojí zlepšenou obranou nutili soupeře k chybám, které sami dokázali trestat. Dvě minuty do konce to již bylo pouze o šest a drama vyvrcholilo v poslední minutě. Smithson košem s faulem snížil dokonce na rozdíl jediného bodíku - 82:81. Domácí jedenáct vteřin před koncem normální hrací doby zvýšili jednou šestkou na 83:81 a z následného útoku měli na ruce vyrovnání Pavel Slezák a Garret Kerr. Bohužel jejich střelecké pokusy obručí nepropadly a tak se ze šťastného vítězství mohli radovat domácí Válečníci.

Nicméně Tuři v zápase ukázali svůj potenciál a určitě mohli palubovku opouštět s pocitem dobře odvedené práce. V dalším kole přivítají ve Svitavách čtrnáctinásobné mistry z Nymburka. Pokud předvedou podobný výkon jako dnes v Děčíně, mají se skvělí svitavští fanoušci na co těšit!

Odkaz na pozápasovou tiskovou konferenci zde.

Výsledky 1. kola Kooperativa NBL: Brno - Kolín 64:61, Opava - Jindřichův Hradec 107:73, USK Praha - Olomoucko 83:67, Nymburk - Ostrava 106:77, Děčín - Svitavy 83:81, Pardubice - Ústí nad Labem (zápas se odehraje ve čtvrtek 5. října od 18.00 hodin)

Příští zápas: DEKSTONE Tuři Svitavy - Basketball Nymburk (sobota 7. října od 17.00 hodin)