Druhé derby pro Pardubice zpět
Druhé derby pro Pardubice

Jasná pardubická záležitost. Pardubice nedaly svitavským Turům šanci a jasně vyhrály 91:64.

BK JIP Pardubice - DEKSTONE Tuři Svitavy 91:64 (30:14, 16:16, 15:16, 30:18)

Body Tuři: Kerr 15, Smithson 10, Teplý, Jelínek, 8 Slezák 8, Puršl 4, Kovář 3, Marko 2, Kotásek 2, Stria 2, Roseboro 2

Body Pardubice: Kent 16, Martin 13, Burnett 12, Pandula 10, Kohout 10, Švrdlík 7, Nečas 6, Půlpán 6, Welsch 6, Potoček 3, Svoboda 2

Svitavští Tuři byli před krajským derby v dobré náladě po cenných domácích výhrách s Děčínem a Opavou. Pardubice byly naopak trochu rozladěné nečekanou prohrou v Ústí nad Labem.

Ten, kdo ze svitavských fanoušků věřil, že to může být výhoda pro hosty rychle v úvodní čtvrtině zápasu "vystřízlivěl". Domácí vstoupili do zápasu s obrovskou energií na obranné polovině. Nedovolovali Turům téměř žádnou otevřenou střelu a v podkošovém prostoru kraloval "tvrďák" Radek Nečas. Než se Tuři vzpamatovali prohrávali dvojciferným rozdílem a výsledek první desetiminutovky 30:14 nevěstil nic dobrého.

Ke cti Turů patří, že druhé dějství udrželi na remíze 16:16 a po přestávce zaveleli k velkému náporu jehož výsledkem bylo snížení na osmibodový rozdíl. Při něm měli dvakrát šanci zakončit, ale jejich střely košem nepropadly a domácí s nástupem Jiřího Welsche opět vedení posunuli do dvouciferných hodnot. I přesto Tuři vyhráli třetí dějství 15:16, ale na víc sil neměli. Naopak domácí vydrželi ve vysokém tempu odehrát i čtvrtou desetiminutovku a zaslouženě slaví vysokou výhru. Podařilo se jim dokonale Turům oplatit prohru ze Svitav.

Oba zápasy derby měly jednu "konstantu" - 64 bodů vstřelených na hřišti soupeře na výhru v derby nestačí! Tuři sice ovládli útočný doskok 16:13, ale trefili o 4 trestné hody méně. Trojkopalba nebyla dnes ozdobou žádného z týmů a tak rozhodla "bojovnost" v podkošovém prostoru. Zde dnes jednoznačně vládla domací Beksa. Z Turů byl opět nejlepší Kerr, ale nikdo jiný se k němu v útoku výrazněji neprosadil. Naopak domácí měli pět dvouciferných střelců. Uvidíme, jak Turům "prospělo" dnešní procitnutí před sobotním domácím zápasem s Brnem (začátek v 18 hodin). Pokud budou hrát celý zápas jako ve třetí čtvrtině v Parudicích není se čeho obávat. Ovšem výkon z první čtvrtiny dnešního utkání by body nebral ani náhodou. Přijďte podpořit své Tury v boji o skupinu A1!