Oslavy se nekonají, Děčín vyhrál ve Svitavách zpět
Oslavy se nekonají, Děčín vyhrál ve Svitavách

Po dramatické koncovce snížil Děčín stav série na 3:1. Svitavští Tuři velmi špatně odehráli čtvrtou čtvrtinu, kterou prohráli 15:25. Čtvrtfinále se bude tedy prodlužovat ve středu v Děčíně.

DEKSTONE Tuři Svitavy - BK Armex Děčín 77:78 (23:15, 18:17, 21:21, 15:25)

Body Tuři: Slezák 15, Marko 14 (9 doskoků a 6 asistencí), Kerr 11 (9 doskoků), Petway 9, Jelínek 8, Stria 8 Puršl 6, Smithson 6,

Body Děčín: Pomikálek 15, Ježek 12, Šiška 9, P. Houška 8, Landa 7,  Krakovič 6, Feštr 6, Kroutil 3, Halada 3

Doskoky: 36 - 28  Trojky: 22/7 - 21/10 TH: 17/12  - 12/10 Fauly: 18 - 17

Po vyrovnaném úvodu nastartoval domácí dvěma trojkami Marko (14:7) a ti se rozjeli k výbornému představení. V dalších minutách na palubovce dominovali, jejich náskok rostl, až dosáhl ve 12. minutě podoby 29:15.

Nebylo v hledišti v tu chvíli moc lidí, kteří by si mysleli, že ještě něco může svitavský postup ohrozit.

Rozdíl se až do poločasu pohyboval okolo hranice deseti bodů, tu se hosté malinko přiblížili, tu domácí zase lehce odskočili, ale pořád bylo cítit, že Tuři mají nad zápasem kontrolu.

Což platilo také ve třetí čtvrtce. Děčínští bojovali, byli si vědomi, že se jim blíží konec sezony, ale ne a ne se dostat na dostřel. Vždycky přišla svitavská reakce, ať Striova trojka, nebo přesné Kerrovy střely ze střední vzdálenosti.

Devět bodů k dobru před závěrečným hracím obdobím? „Tohle už naši nepustí,“ byli přesvědčeni fanoušci, ale jejich optimismus dostal záhy ránu. Vstup do čtvrté periody Turům nevyšel a soupeř začal krok za krokem manko umazávat.

Koncovka, ta tedy skutečně nebyla pro slabé povahy.

Necelé dvě minuty před koncem Ježek znovu trojkou poslal Děčín po dlouhé době do vedení (75:76), na což ještě reagoval Slezák, i když jeho střela o desku propadla košem snad silou vůle (77:76).

Právě Slezák potom mohl soupeře definitivně srazit, jenže trojku nedal, na opačné straně se pod košem prosadil Pomikálek (77:78).

Zbývalo osmnáct sekund, domácí po oddechovém čase rozehráli akci, na jejímž konci měla být vítězná a postupová střela. Měla být, leč nebyla, protože Děčín tuto situaci ubránil tak, že Svitavským vůbec nedovolil ohrozit koš.