Hradec vzdoroval jen poločas zpět
Hradec vzdoroval jen poločas

Svitavy potvrdily roli favorita a na domácí palubovce vyhrály 89:71. V zápase zazářili mladší hráči, především Eduard Kotásek, který zaznamenal 17 bodů. Více v článku!

DEKSTONE Tuři Svitavy - Basket Fio banka Jindřichův Hradec 89:71 (20:15, 19:20, 28:13, 22:23)

Body Tuři: Slezák 22, Kotásek 17, Puršl 14 (8 doskoků), Pavlović 10, Kovář 8, Jelínek 8, Marko 5 (12 asistencí), Smithson 5

Body Lions: Tawaih 16, Šoula 12, Jones 10, Zuzák 10, Turnet 8, Šoula 8, Fait 7, Stegbauer 4, Bašta 3, Lawhorn 3, Novák V. 2

Svitavští Tuři šli do zápasu s Jindřichovým Hradcem jako jasný favorit a to někdy bývá role velmi ošidná. O tom se před zaplněnou halou v úvodu zápasu mohli sami přesvědčit. Hosté totiž hráli jako o život. Bojovali o každý míč a byla na nich vidět obrovská vůle sérii porážek prolomit. První pětiminutovku vyhráli zaslouženě hosté 10:11 a až tříbodová přesná střelba domácích znamenala převzetí vedení v zápase. Jenže hosté se drželi domácích jako klíště a nechtěli nechat Tury odskočit. Ti byli po boji ve druhé desetiminutovce rádi za čtyřbodové poločasové vedení.

Ovšem do třetí čtvrtiny poslal trenér Růžička v zápase vůbec poprvé na plac společně Smithsona, Marka a Slezáka. Těm se podařilo utáhnou šrouby na obranném perimetru a výsledkem byl rychlý dvouciferý náskok. Po třetím faulu Smithsona přišel na plac rozehrávač Eduard Kotásek a svým výkonem výrazně přispěl k tomu, že po třiceti minutách bylo o vítězi rozhodnuto 67:48. Poslední desetiminutovka se již dohrávala s hráči z laviček a domácí v ní v pohodovém tempu dokráčeli k potřebnému čtvrtému vítězství v sezóně. Velmi potěšitelné byly výkony tří Tuřích mladíků, kteří si všichni vytvořili "osobáky" v počtech bodů v KNBL..

Eduard Kotásek se stal nejlepším hráčem zápasu (17 bodů, 3 doskoky, 3 asistence), Šimon Puršl zapsal 13 bodů, 8 doskoků a Luboš Kovář si k sedmnáctým narozeninám nadělil 8 bodů, 5 doskoků, 2 asistence a 2 bloky. Lídrem Turů mezi střelci byl Pavel Slezák s 22 body (trojky 4/7). Pestrá hra Turů přinesla i 25 asistencí z nichž téměř polovina (12) patřila rukám Romana Marka. U hostů nejvíce zlobil pivot Tawiah, který využil absence domácího Rosebora k 16 bodům. Jinak se nikdo výrazněji bodově neprosadil.

Poločas zápasu přinesl křest charitativního kalendáře Turů jehož kmotrem se stal jeden z nejlepších českých cyklistů Leopold König. Část výtěžku z prodeje bude klubem věnován záchranné stanici Zelené Vendolí. Pro Tury bylo ctí přivítat Lea před plnou halou a diváci si ho opravdu "užili". Velké poděkování patří skvělým svitavským fanouškům, kteří byli opět povoleným šestým hráčem na hřišti. K dalšímu zápasu zajíždějí Tuři do Ostravy a nebude to mise vůbec jednoduchá.