KONCOVKA PRVNÍHO ZÁPASU O BRONZ PRO PARDUBICE zpět
KONCOVKA PRVNÍHO ZÁPASU O BRONZ PRO PARDUBICE

BK JIP Pardibice - DEKSTONE TUŘI Svitavy 71:65 (39:34)

Série o bronz hraná na dva vítězné zápasy mezi Pardubicemi a Svitavskými Tury začala dnes v Pardubicích. Úvod zápasu vyšel lépe Turům, kteří si kvalitní obranou vybudovali náskok 9:16. Pak je bohužel postihl střelecký výpadek a domácí toho využili. Po deseti minutách bylo srovnáno na 17:17. Nástup do druhého hracího období vyšel lépe domácím, kteří získali sedmibodový náskok.  Tuři ovšem kontrovali a brzy otočili na 29:32. Do půle pak stihli pouhé dva body a domácí jich nasázeli 10. Přesto je  poločasové vedení domácích 39:34 drželo stále ve hře. Třetí dějství se jim bohužel střelecky nevydařilo (13 bodů). Umožnili tak domácím odskočit do devítibodového vedení. K jejich cti patří, že bojovali o každý míč a dvakrát se při dvouciferném vedení domácích dokázali vrátit do zápasu. V druhém případě vedli domácí dokonce o 14 bodů ale před poslední pětiminutovkou to bylo již 62:58. Na začátku poslední minuty to bylo dokonce o pouhé dva body. Blíž je ovšem domácí nepustili. Poslední minutu totiž ovládl domácí Spearman, který trestnými hody pečetil "šťastnou" výhru domácích. Tuři se v zápase nevyvarovali několika hluchých míst v útoku a to nakonec zřejmě rozhodlo. Sice domácí tým ubránili na slušných 71 bodech, ale v útoku se nedařilo. Statistiky v počtu ztrát i útočných doskocích byly zcela vyrovnané. Domácí ovšem dali o 5 bodů více z trestných hodů (10 ku 5) při dvojnásobném počtu pokusů (21 ku 10). V dresu Turů odehrála dobré utkání pouze trojice Smithson - Slezák - Roseboro. Ostatní se nedokázali v útoku výrazněji prosadit. Velké poděkování patří skvělým svitavským fanouškům, kteří podporovali Tury tradičně po celý zápas. V neděli mají Tuři možnost své zaváhání z koncovky v Pardubicích odčinit na domácí palubovce. Zápas začíná v 17.15 a šance na srovnání série na 1:1 tu rozhodně je. Přijďte podpořit své Tury v boji o historický bronz!!!
Body Beksa: Spearman 24, Kent 11, Švrdlík 10 (12 doskoků), Pandula 8, Welsch 6, Kohout 5, Půlpán 4, Nečas 3.
Body Tuři: Slezák 20 (trojky 7/5), Roseboro 13, Smithson 12, Marko 7, Kerr 6, Jelínek 5. Petway 2.