Krutá porážka zpět
Krutá porážka

Velká absence na doskoku, špatné procento tříbodových střel a obnovené zranění Garreta Kerra. Taková byla basketbalová sobota v Kolíně, která přinesla prohru 76:65.

BC Geosan Kolín - DEKSTONE Tuři Svitavy 76:65 (15:21, 25:15, 19:17, 17:12)

Body Tuři: Marko 18 (6 asistencí), Slezák 18, Roseboro 10, Kerr 4, Jelínek 4, Teplý 4, Puršl 3, Stria 3

Body Kolín: Pajović 15, Šafarčík 14, Skinner 12 (13 doskoků), Číž 10, Bakić 10, Dokoupil 7, Machač 5, Vocetka 3

Rozhodčí: Hošek, Jeřáb, Znamínko. Fauly: 16:19. Trestné hody: 24/19 – 9/6. Trojky: 7:7. Doskoky: 49:29. Diváci: 650.

Svitavští Tuři jeli do Kolína s cílem pokusit se odčinit domácí devítibodovou prohru. Museli se ovšem obejít bez zraněného Smithsona. Úvod zápasu jim vyšel skvěle. Brzy šli do dvouciferného vedení 2:14 a dali soupeři jasně najevo, že přijeli bojovat o výhru. Když se daří až moc tak většinou přijde nějaká komplikace a ta také přišla v podobě podvrtnutého kotníku Kerra. Byla to obrovská smůla, protože již v prvním zápase těchto soupeřů Kerr absentoval kvůli zranění.

Domácí byli od této chvíle lepším týmem a postupně náskok Turů snižovali. Poprvé šli do vedení za stavu 33:32. Do půle dokázali své vedení zvýšit na čtyři body na 40:36. Na straně Turů Marko se Slezákem na vše bodově nestačili. V první půli se k nim nedokázal nikdo třetí připojit a tak vedení domácích bylo zcela zasloužené. V úvodu druhé půle snížili Tuři na rozdíl 2 bodů, ale domácí potrestali nesportovní chybu Strii čtyřmi body a následně získali dvouciferné vedení 51:41.

Tuři podporovaní skvělými fanoušky v této těžké chvíli zabojovali a po koších Teplého a Slezáka snížili po třiceti odehraných minutách na 59:53.  Ve čtvrtém dějství srdnatě bojovali o snížení náskoku domácích, ale blíž jak na pět bodů se nepřiblížili. Poté domácí zabrali a po koši Machače opět odskočili na dvouciferný rozdíl 67:57. Za stavu 67:59 nedali Tuři čtyři trojkové pokusy v řadě a promarnili tak poslední svojí šanci. Na druhé straně trefil trojku Šafarčík a to domácí definitivně uklidnilo. Když se z trojky netrefil ani hostující Stria bylo o vítězi rozhodnuto. Konečný stav 76:65 je pro Tury krutý, protože i bez Kerra a Smithsona mohli dnes v Kolíně vyhrát.

Marko podal výtečný výkon a zásoboval střelce kvalitními přihrávkami.  Bohužel na trojkové čáře Turům zápas nevyšel s jedinou výjimkou Pavla Slezáka, autora 18 bodů. Navíc v zápase zaznamenali pouhých 29 doskoků oproti 49 doskokům domácích.  Kvartet Puršl - Jelínek - Teplý- Stria dal v zápase pouhých 11 bodů a zde lze hledat i jednu z příčin porážky. Trenéra Růžičku může snad těšit jedině zlepšený výkon Rosebora, autora deseti bodů.

Kolínský trenér Beneš měl ve svých řadách hned pět dvouciferných střelců z nichž nejvíce vynikl Skinner s 12 body a 14 doskoky.  Velké poděkování patří skvělým svitavským fanouškům, kteří Tury podporovali i přes nepřízeň osudu až do konce zápasu. Pokud budou chtít Tuři za týden porazit Ústí nad Labem s takovýmto výkonem nebudou mít šanci. Prohra v Kolíně není při cestě Turů do A1 velkou komplikací za předpokladu, že budou vyhrávat doma. Věřme, že trenéři Turů dostanou tým do takové formy, aby se za týden zaplněná svitavský hala mohla radovat z vítěství.