NA ÚVOD LIGY TUŘI VYHRÁLI, ALE S VÝKONEM SPOKOJENI NEBYLI zpět
NA ÚVOD LIGY TUŘI VYHRÁLI, ALE S VÝKONEM SPOKOJENI NEBYLI

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - egoé BASKET BRNO   73:67 (41:31)

Body Svitavy: Pavel Slezák 23, Roman Marko 22 (7 asistencí), Sean O´Brien 13 (15 doskoků, 3 asistence, 3 bloky), Woods 7, Jelínek 2, Teplý 2, Kotásek 2, Kovář 2.

Body Brno: Deremy Geiger 23, Reginald Keely 15, Daveli Roby 12 (8 doskoků), Radek Farský 6, Lukáš Stegbauer 5 (7 doskoků), Zdeněk Nehyba 4, Zurab Kereselidze 2.

Svitavští Tuři po dvou zápasech s Istanbulem v rámci FIBA EURO CUPU přivítali v domácí ligové premiéře nevyzpytatelný tým z Brna. Od úvodu bylo všem jasné, že se nebude jednat o snadný zápas. Hosté dirigovaní zkušeným rozehrávačem Geigerem vyhráli první pětiminutovku 8:9 a dokázali domácí ubránit ve vymezeném území. Naštěstí měli Tuři ve svém týmu kapitána Romana Marka, který dal v poslední vteřině čtvrtiny dalekonosnou trojku a především jeho třinácti bodům poslal domácí do vedení 20:14. Zajímavostí bylo, že zbývajících 7 bodů přidal Pavel Slezák. V úvodu druhé čtvrtiny zapsal konečně body i někdo jiný - Eda Kotásek dal oba trestné hody. To již bylo 24:14 pro domácí. Desetibodový náskok si přinesli dobře bránící Tuři i do poločasu. Inu když se nedaří v útoku musí vše nahradit obrana. Ve druhé půli nejprve hosté snížili na rozdíl šesti bodů 43:37, ale pak dali domácí sedm bodů v řadě a odskočili opět do dvouciferného rozdílu na 50:37. Dalo se říci, že zápas kontrolovali až do stavu 66:50. Pak hosté trefili "nevinnou" trojku a následně zapsal tříbodovou akci s vyfaulováním domácího Woodse dobře hrající Keely. Když z dalšího útoku zapsal dva body i další brněnský Američan Roby, bylo to rázem o 8 bodů a Brno zlobilo. Marko sice trefil důležitou dvojku, ale brněnský tlak nadále sílil. Necelé dvě minuty do konce to již bylo pouze 68:65 (úsek pro Brno 2:15) a šlo se do koncovky.  Tu ovšem k radosti slušně zaplněné haly vyřešil Pavel Slezák úspěšnou trojkou a dodal tak do koncovky domácím tolik potřebný klid. Nakonec Tuři dotáhli zápas do vítězného konce, za což mohou být vzhledem k vývoji poslední pětiminutovky opravdu velmi rádi.

Tuři se mohli v zápase opřít o velké trio Marko-Slezák-O´Brian (58 bodů, O´Brien double-double za 13 bodů a 15 doskoků) Zbytek týmu zapsal pouhých 15 bodíků.

Na druhé straně zase vládlo velké trio z USA Geiger -Keely-Roby (50 bodů). Zbytek týmu zapsal pouhých 17 bodíků.

S nadsázkou se dá říci, že se na úvod hrál ve Svitavách STREETBALL tři na tři, z čehož by měl radost snad jen reprezentační trenér streetballistů Michael Krug. Přesto je třeba brát vítězství s velkou pokorou. Je zde obrovský prostor ke zlepšení. Mladíci Puršl, Svoboda, Kovář a Kotásek jsou schopni dávat v zápase určitě kolem 20 bodů na zápas. Proto doufáme, že jejich dnešní 4 body byly daní za velkou nervozitu z domácí ligové premiéry. Ve středu proti Děčínu budou Tuři jejich bodovou pomoc velmi potřebovat. TV utkání začíná v 18.20, ale již od 18 hodin je připraven speciální doprovodný program na podporu filmu ZLATÝ PODRAZ. Zápas se odehraje v historických dresech. Tuto zcela výjimečnou podívanou si nemůžete nechat ujít!!!!

21.04.2024, 18:00