Nymburk udeřil ve čtvrté čtvrtině zpět
Nymburk udeřil ve čtvrté čtvrtině

Oslabení svitavští Tuři (chyběl Roseboro a Smithson) vzdorovali až do čtvrté čtvrtiny, kterou prohráli vysokým rozdílem devatenácti bodů.

DEKSTONE Tuři Svitavy - Basketball Nymburk 81:108 (24:17, 29:31, 12:25, 16:35)

Body Tuři: Marko 19 (5 asistencí), Slezák 18, Puršl 11, Kerr 9 (6 doskoků a 6 asistencí), Jelínek 8, Stria 7, Teplý 5, Kotásek 3, Petway 1 (5 doskoků)

Body Nymburk: Hruban 23, Peterka 22 (10 doskoků), Davis 12, Lawrence 11 (6 asistencí), Ray 10, Vyoral 10, Barać 8, Pumprla 6, Bohačík 4, Kříž 2

Výborný poločas a třiapadesát nastřílených bodů do nymburského koše. Potom soupeřův obrat ve třetím hracím období a jeho naprostá dominance v závěrečné čtvrtce.

Takové bylo ve zkratce šesté vystoupení Turů v nadstavbové skupině A1. Vzhledem k předvedenému výkonu byl pro ně konečný rozdíl ve skóre možná příliš krutý, ale na to se historie nebude ptát.

V domácí sestavě scházeli Roseboro a Smithson, přesto padala první poločas náramně, dařilo se především Markovi se Slezákem a k nim se přidali i další hráči. Z kabiny však přišel zpět na palubovku jiný Nymburk a začal se prezentovat tak, jak na něj jsou diváci zvyklí. Třetí čtvrtinu vyhrál 25:12, čtvrtou 35:16 a rázně uťal svitavský rozlet.