Ohlasy po Jindřichovu Hradci zpět
Ohlasy po Jindřichovu Hradci

Svitavští Tuři zvládli v osmém kole porazit Jindřichův Hradec. Před slušnou diváckou návštěvou vyhráli 89:71. Přečtěte si pozápasové ohlasy.

Karel Forejt, hlavní trenér Basket Fio banka Jindřichův Hradec: Gratulace Svitavám k zaslouženému vítězství. Byly favoritem tohoto utkání, i když jsou oslabené. My jsme na naše poměry odehráli vcelku slušný první poločas. Byla tam vidět vůle přerušit nelichotivou sérii, byl tam vidět hlad po úspěchu. Bohužel jsme nezachytili začátek druhého poločasu a stalo se to, čeho jsem se nejvíce obával. Po několika koších soupeře ztrácíme hlavu a přesně k tomu došlo. Najednou v tom týmu není jediný člověk, který byl zůstal mentálně na výši a byl vůdcem, který by nás podržel. Musím znovu opakovat, že hrajeme bez playmakera, který se trápí neskutečným způsobem a my to nahrazujeme hráči, kteří na rozehrávce nejsou úplně doma. Potom je naše hra rozháraná a nejsme v tu chvíli konkurenceschopní. Chtěl bych něčím pozitivním skončit a to je, že minuty dostali kluci z lavičky a myslím, že nezklamali.

Lubomír Růžička, hlavní trenér DEKSTONE Tuři Svitavy: Děkuji za gratulaci a přeji Jindřichovu Hradci, aby se mu začalo výsledkově dařit, protože je mi jako klub sympatický. I přesto, že jsme se několikrát bavili o tom, že do zápasu chceme vletět, chceme dostat hosty pod tlak, tak jsme místo toho začali čtyřmi nepochopitelnými ztrátami a dostali se do jakési polokřeče. Celý první poločas byl rozháraný, nebyla to naše hra ani na obranné, ani na útočné polovině, byli jsme nedůslední. O poločase ale nebyl v kabině žádný vítr, jenom jsem hráčům řekl, že zajdu za vedením, aby začalo prodávat lístky na tréninky. Protože v tréninku předvádíme kolektivní basket na obou polovinách hřiště, jsme mnohem agresivnější, hladovější, ale domácí zápasy potom odchodíme. Ve třetí čtvrtině si to hráči vzali k srdci, dali jsme hned sedm bodů v řadě a uklidnili se. Jsem rád, jakým způsobem pracují mladí kluci, den co den na sobě dřou a do budoucna je u nich velký potenciál. Důvěru, kterou jsem jim dal, teď splácejí měrou vrchovatou. Nejen body, ale i tím, jak si počínají na obranné polovině. Eda Kotásek měl úkol zastavit Lawhorna, který má výborné čtení hry a hru jeden na jednoho a to se mu podařilo. Rozhodlo to, že my jsme začali hrát strojově, zatímco soupeř, jak se dostal do minusu, se to snažil zlomit individuálně, což byla voda na náš mlýn.

Vojtěch Novák, pivot Basket Fio banka Jindřichův Hradec: Neodehráli jsme špatný zápas, ale rozhodla třetí čtvrtina, kdy jsme v protiútoku několikrát zbytečně zahodili míč a udělali špatná rozhodnutí.

Eduard Kotásek, rozehrávač DEKSTONE Tuři Svitavy: Myslím, že jsme viděli dva velmi odlišné poločasy. Na začátku jsme udělali několik zbytečných ztrát, kterých bylo v poločase myslím deset a na konci jen třináct, takže je vidět, že do druhého poločasu jsme vystoupili koncentrovaně a nebýt toho výpadku, mohl být rozdíl ve skóre mnohem vyšší. Šestadvacet asistenci je skvělé číslo a myslím, že jsme opět ukázali, že můžeme hrát v jakékoli sestavě proti jakémukoli týmu.

Příští utkání: NH Ostrava - DEKSTONE Tuři Svitavy (sobota 18. listopadu od 17:30 hodin)