Ohlasy po Ostravě zpět
Ohlasy po Ostravě

Sobota se nesla v duchu demolice Ostravy. Tuři vyhráli nad Novou Hutí přesvědčivě 101:61, a připsali si tak 11 výhru letošní sezóny. 18 body se blýskli Roman Marko a Luboš Stria, Brent Petway zaznamenal prozatím letošní maximum v KNBL - 13 bodů. Přečtěte si pozápasové ohlasy.

Dušan Medvecký - hlavní trenér NH Ostrava: Gratulace Svitavám, já toho moc k hodnocení nemám. Přijeli jsme bez ústředního rozehrávače, který byl na dva zápasy potrestaný za to, co provedl minule proti Olomoucku. Byli jsme zranění, bylo jsme nemocní, moc jsme netrénovali, pět na pět skoro vůbec. Podle toho to také vypadalo, nemělo to hlavu patu. Nechali jsme Svitavy hned od startu rozběhat a rozstřílet, hrály krásný basket, sedm hráčů nám dalo přes deset bodů. Nezbývá mi než jim ještě jednou poblahopřát k vítězství.

Lubomír Růžička - hlavní trenér DEKSTONE Tuři Svitavy: V první řadě děkuji za gratulaci. Tento týden jsme na tréninku postrádali pouze Tomáše Teplého, jinak to bylo poprvé od začátku sezony, co jsme byli alespoň v jedenácti hráčích a mohli jsme trénovat, zavřít se do haly a pracovat na obraně i útoku. Některým hráčům po zranění chybí fyzička, proto jsem jim dal i větší minutáž, například Kerrovi. Za to se Dušanovi trochu omlouvám, i za rozhodnutého stavu jsem chtěl, aby hrál, aby se dostal do zápasového rytmu. Odvedli jsme dobrou práci, za vítězství jsem rád, ale naše mise ještě není ukončena a musíme zůstat nohama pevně na zemi.

Michael Medvecký - pivot NH Ostrava: Špatně jsme začali, nechali jsme soupeře rozběhat a rozstřílet, měli jsme tam spoustu hloupých ztrát, nekoncentrovali jsme, to je důvod, proč jsme prohráli takovým rozdílem.

Luboš Stria - křídlo DEKSTONE Tuři Svitavy: Za úspěch “může” naše základní pětka, která odehrála skvělou první čtvrtinu, nastavila tempo hry, agresivitu, všechno, co jsme chtěli hrát, dodržela. Řekl bych, že zápas byl po první čtvrtině rozhodnutý, potom to už bylo lehké.