Ohlasy po USK zpět
Ohlasy po USK

Trenéra Lubomíra Růžičku potěšila základní sedmička svitavských hráčů. Vysvětlil také nepodařenou koncovku. Přečtěte si ohlasy po USK.

Jan Pospíšil, asistent trenéra USK Praha: Chtěl bych pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství. Za náš tým bych chtěl říci jenom to, že v prvním poločase jsme nepředváděli takovou obranu, jakou bychom si představovali. Bylo to hrozné, domácí nás ve finále rozkládali na obyčejné kombinaci pick and roll. Působili jsme místy jako indiáni. Ve druhé půli to bylo trochu lepší, nicméně máme na čem pracovat, je před námi týden do dalšího kola a určitě se budeme věnovat obraně.

Lubomír Růžička, hlavní kouč DEKSTONE Tuři Svitavy: Bylo to jako na houpačce. Základní sestava hrála velmi dobře kombinačně v útoku a vyhověla si také na obranné polovině, ale jakmile jsem do toho trochu sáhl a dal příležitost širší lavičce, tedy hráčům na devátém až dvanáctém místě, tak naše hra šla rapidně dolů a USK to trestal. Samozřejmě zápas byl kontrolovaný, neustále jsme vedli rozdílem patnácti, chvílemi i dvaceti bodů, ale po prostřídání to zase bylo na deseti. Koncovku beru zcela na sebe. Prostě chci, aby kluci hráli, protože mladíci tady budou i za tři roky a potřebují sbírat každou vteřinu a každou minutu a také si občas spálit prsty na pomyslném sporáku. Jenom chybami se člověk učí. Věřím, že jim tyhle zkušenosti do budoucna pomohou. Rozdíl ve skóre neodpovídá tomu, jaký byl průběh, ale na to se historie neptá. Vítězství je vítězství a jsem za něj rád, stejně jako za to, jak hrála první sedmička hráčů, který si vyhověla, hrála agresivně, s dobrým přechodem do útoku a nápaditými kombinacemi. Ten zbytek, to už je naše trenérská práce, aby to příště nebylo tak kostrbaté, ale plynulé.

Roman Marko, rozehrávač DEKSTONE Tuři Svitavy: Zápas byl poměrně jednoduchý, celý jsme ho kontrolovali. Zatím nám chybí ten pomyslný poslední hřebíček do rakve soupeře, protože si dokážeme vytvořit solidní vedení, byli jsme na dvaceti bodech, ale místo toho, abychom šli na pětadvacet a v klidu dohrávali, tak začneme blbnout a dopadá to tak, ne že bychom se strachovali, ale nakonec jsme vyhráli jenom o devět, což je škoda. V první řadě jsme chtěli potvrdit vítězství z Olomoucka, což se nám povedlo a v týdnu bude na tréninku dobrá nálada, abychom se připravili na Děčín a prodloužili vítěznou sérii na tři zápasy.

Ondřej Sehnal, rozehrávač USK Praha: Vůbec se nám nepovedl vstup do zápasu. Hráli jsme pomalu a první čtvrtinu jsme prohráli o 10 bodů, což se s námi táhlo celý zápas. Vždy, když jsme udělali nějakou šňůru, tak nám dal soupeř laciný koš nebo trojku. Poté už jsme se nedokázali vrátit do zápasu.

Podívejte se také na galerii ze zápasu.

Příští utkání: DEKSTONE Tuři Svitavy - BK ARMEX Děčín (sobota 9. prosince od 20:00 hodin)