Egoé Basket Brno - DEKSTONE Tuři Svitavy 73:83 (40:35)

Body Brno: Geiger 21, Roby 19, Nehyba 9, Farský 9, Kely 8 (9 doskoků), Stegbauer 5, Jokl 2

Body Svitavy: Marko 15 (11 asistencí), Slezák 14, Jelínek 13, O´Brien 12, Puršl 10, Welsch 5, Kovář 4, Kotásek 4, Aiken 4, Novák 2

Doskoky 30 - 42  Trojky 7 - 5  Ztráty 11 - 14  TH 14/17 - 16/22

Po dlouhé reprezentační přestávce čekal Tury zápas s nevyzpytatelným Brnem, které dokázalo vyhrát venku nad Olomouckem. V úvodním zápase sezóny nad ním doma Tuři zvítězili až v koncovce a všem bylo jasné, že k výhře povede trnitá cesta. To se potvrdilo hned v úvodu, kdy domácí šli do vedení 5:0. Naštěstí pro Tury srovnal rychle Marko na 5:5, ale první desetiminutovka patřila domácím. Tuři se v průběhu celé první půle nedostali ani jednou do vedení a tak poločasový stav 40:35 pro domácí byl zcela zasloužený. Co se dělo o přestávce v Tuří šatně se můžeme jen domnívat. Ovšem v úvodu druhé půle to vypadalo, že si Jirka Jelínek slupnul nějaký RARE STEAK, protože díky jeho osmi bodům si Tuři vytvořili šňůru 0:10 a ujali se vedení 40:45. Jak se později ukázalo, jednalo se o klíčový moment zápasu. Domácí sice po oddechovém čase vyrovnali na 45:45, ale pět bodů Pavla Slezáka posadilo Tury znovu do sedla. Třetí dějství zakončil svitavský Marek Welsch tříbodovou akcí a Tuři po třiceti odehraných minutách vedli 57:63. V závěrečném dějství sice Brno bojovalo a několikrát snížilo na dostřel jedné střely, ale Tuři vždy nápor domácích dokázali odrazit. Po koši Puršla šli do vedení 64:74 a zdálo se být hotovo. Ovšem jak jinak - nebylo. Necelé dvě minuty před koncem domácí trojkou snížili na 73:76 a šlo se do koncovky. Velmi důležité dva body připsal Roman Marko - 73:78 a v poslední minutě již domácím Tuři nepovolili ani bodík a zaslouženě zvítězili 73:83. K jejich osmé výhře v lize jim výrazně pomohli skvělí svitavští fanoušci, kteří Turům v Brně vytvořili domácí prostředí. Díky moc!! Trenéra Růžičku může těšit fakt, že bodově uspělo celkem 10 hráčů oproti sedmi střelcům domácích.

V dalším zápase zajíždějí Tuři na horkou palubovku v Děčíně, což bude událost hodna televizního přenosu (12.12 v 18 hodin). Výhra v tomto mači by měla pro Tury cenu zlata - o tom žádná!