Porážíme USK zpět
Porážíme USK

Svitavští Tuři uzavřeli první polovinu základní části KNBL výhrou nad USK Praha 87:78. Hlavním tahounem se stal Pavel Slezák s 19 body.

DEKSTONE Tuři Svitavy - USK Praha 87:78 (27:15, 23:21, 19:14, 18:28)

Body Tuři: Slezák 19, Jelínek 12, Smithson 12, Kerr 10 (9 doskoků), Puršl 8, Marko 8 (8 asistencí), Roseboro 7, Teplý 6, Kovář 5

Body USK: Bookert 21, Madsen 14, Sehnal 14, Mareš M. 9, Raines 6, Tůma 5, Petružela 4, Štěrba 3, Křivánek 2

Dva dny po cenné výhře v Prostějově přivítali svitavští Tuři souseda v tabulce tým USK Praha. Trenér Růžička neměnil základní sestavu z Prostějova. Tam byl nejlepším střelcem Pavel Slezák, který si vzal úvod zápasu do své režie a devíti body držel s USK Praha stav 9:9. Od této chvíle přehodili Tuři rychlostní stupeň a začali svému soupeři odjíždět. Jejich spanilá jízda znamenala vedení 32:16, což byl úvod z kategorie snových.

Moc nechybělo, aby vedli domácí o 16 bodů v poločase, ale chyba v obraně je stála 3 body a tak se museli spokojit s vedením o 13 bodů. Po přestávce výborně hrající domácí odskočili Sovám až na rozdíl 22 bodů a zdálo se být rozhodnuto. Ovšem soupeř prokázal velký morál. Dokázal využít každé chyby domácích ke snížení náskoku.

Trenér Růžička si mohl dovolit pošetřit hráče základní rotace ovšem za cenu mírné korekce konečného výsledku. Konečný rozdíl o devět bodů je pro Sovy vzhledem k průběhu zápasu celkem lichotivý. Výhra č. 6 uzavřela první polovinu základní části a před odvetami drží Tuři umístění v horní šestce. Velký návrat před domácím publikem zaznamenal Garret Kerr, který zaznamenal 10 bodů a 9 doskoků. Bodově opět vynikl s 19 body Pavel Slezák. Roman Marko zapsal "double" 8 za 8 bodů a 8 asistencí. Kvartet pivotů zaznamenal celkem 32 bodů, ale jen 11 doskoků. U soupeře nejvíce "zlobil" nový Američan Bookert, autor 21 bodů.

Další zápas hrají Tuři doma s Děčínem a pokud chtějí uspět musí vydržet s koncentrovaným výkonem po celých 40 minut. Trojnásobný finalista ligy je týmem z jiné kategorie "zkušeností" než mladíci z USK.

07.04.2024, 18:00