První výhra zpět
První výhra

Svitavští Tuři derby zvládli a porazili pardubickou Beksu 66:64. V příštím kole zajíždí Svitavy na palubovku Mmcité Brno.

DEKSTONE Tuři Svitavy - BK JIP Pardubice 66:64 (8:12, 16:17, 26:14, 16:21)

Body Tuři: Kerr 17 (13 doskoků), Roseboro 16 (12 doskoků), Slezák 10, Smithson 8, Marko 7, Jelínek 4, Puršl 2, Stria 2, Teplý 1

Body Beksa: Burnett 21, Švrdlík 10, Martin 10, Kohout 6, Nečas 5, Půlpán 5, Pandula 4, Kent 3

Derby s Pardubicemi je vždy velkým basketbalovým svátkem a když ho navíc vysílá ČT jedná se pro oba kluby o prestižní záležitost. Možná právě televizní kamery a důležitost zápasu svazovaly oběma týmům ruce.

Stav 4:4 po osmi odehraných minutách byl raritní. Oba trenéři měli své soupeře přečtené a vzájemně se velmi dobře bránili. Střelci trojek si dokonce vzali dovolenou na celý poločas. Pardubice se přeci jenom dříve uklidnili a krátce před poločasovou přestávkou vedli 21:29. Naštěstí pomyslný prapor ze země zvedl Kerr, který košem s faulem snížil na pro domácí přijatelných 24:29. To ještě nikdo ze zaplněné haly netušil, že tímto košem zavelel k velké domácí zteči. Třetí čtvrtinu hráli totiž domácí doslova famózně. Vyhrávali v ní již 26:11, ale Pardubice trojkou snížili na rozdíl sedmi bodů před závěrečnou desetiminutovkou. V ní se bod po bodíku domácím přibližovali. Blíže jak na dva body je ovšem bojovně hrající Tuři nepustili.

V koncovce se blýskl dvěmi koši Roseboro, který tak držel Pardubice mimo dosah jedné střely. Když krátce před koncem Marko trefil obě šestky, bylo vymalováno. Dvoubodová akce Pardubic jen kosmeticky upravila konečný výsledek na 66:64. Pro domácí Tury se jednalo o premiérovou výhru v nové sezóně. Kámen, který spadl nejen trenérské dvojici ze srdce bylo slyšet až v Aši (pokud se dívali na ČT sport). Domácí lze v zápase pochválit za výbornou týmovou obranu. Měli lepší dvojky, útočné doskoky i šestky. Faktorem plus byli skvělí svitavští fanoušci,  kteří si cennou výhru zasloužili ze všech nejvíce. Děkujeme za velkou podporu!

Odkaz na tiskovou konferenci: zde

Příští zápas: Mmcité Brno - DEKSTONE Tuři Svitavy (sobota 21. října od 19.00 hodin)