Rozhodla čtvrtá čtvrtina zpět
Rozhodla čtvrtá čtvrtina

Černá šňůra venkovních zápasů trvá dál. Svitavy odehrály v Opavě tři povedené čtvrtiny, v té nejdůležitější však dominovala Opava a proto si připsala další výhru do tabulky A1.

BK Opava – Dekstone Tuři Svitavy 69:65 (20:26, 16:16, 9:10, 24:13)

Body Opava:: Šiřina 18, Bujnoch 17 (9 doskoků), Kouřil 10, Gniadek 8, Jurečka 6, Klečka 5, Kvapil 5

Body Svitavy: Jelínek 14, Marko 13, Slezák 11 (7 doskoků), Kerr 7 (10 doskoků), Petway 6 (8 doskoků), Stria 6, Puršl 6, Smithson 2

Opava nastoupila do zápasu už i s uzdraveným kapitánem Šiřinou, ale první čtvrtina ji nevyšla podle představ. Turům naopak vycházela střelba z dálky a vypracovali si dvouciferné vedení, v jednu chvíli až jedenáctibodové. Domácí se trápili, byli u všeho pozdě, hosté byli lepší i na doskoku.

I ve druhé periodě si Tuři drželi náskok, ovšem postupem času o něj přicházeli, po nájezdu Kouřila to bylo už jen 26:28. Jenomže na druhé straně střílel za tři přesně Slezák. Do většího trháku se však Svitavští nedostali, na konci poločasu přišla Šiřinova trojka, ovšem na druhé straně kontroval stejnou mincí Marko.

Na první koš ve druhém poločase se čekalo téměř dvě minuty. Nakonec ho dal Jelínek (36:44). Opava zakončila přesně až po více než čtyřech minutách, skóre se posouvalo pozvolna a stále na tom byli lépe Tuři. Domácí se dokázali přiblížit skoro na kontakt, vzápětí ale dal čtyři body v řadě Puršl a před čtvrtou čtvrtkou byl jeho tým sedm bodů vepředu.

Tady se ovšem začal naplňovat svitavský osud v tomto utkání.

Bujnoch načal poslední část trojkou, vzápětí si došel pro koš s faulem a bylo to jen o bod. Následně poprvé poslal favorita do vedení Kouřil, Bujnoch zatloukl do svitavské rakve trojku a hned nato proměnil dvě šestky Šiřina. Opava měla nakročeno k vítězství, na které nakonec i dosáhla, přestože hosté bojovali až do konce. Jenže na dostřel se nedostali, soupeř v koncovce udržel pevné nervy při šestkách a výsledek si pohlídal.

Čtvrtou čtvrtinu Opava vyhrála 24:13…

Pro Tury je to škoda, z tohoto střetnutí se dalo vytěžit více.

„Nastoupili jsme s taktickým plánem, který nám tři čtvrtiny absolutně vycházel. S naší hrou jsem byl spokojen. Bohužel potom rozhodlo několik faktorů,“ řekl po utkání trenér Svitav Lubomír Růžička.

„V první řadě to byl úsek minuty a dvaadvaceti vteřin na začátku čtvrté čtvrtiny, který jsme prohráli 0:8. Tím jsme se dostali do křeče, lekli jsme se, že bychom mohli v Opavě vyhrát. Naposledy jsme venku zvítězili na konci listopadu a na klucích je to vidět, nenašel se, kdo by vzal na sebe více zodpovědnosti,“ myslí si Růžička.

„Další věc byla, že nám to nepadalo. Jirka Jelínek měl několik otevřených střel, Garret Kerr nedal dvě šestky za stavu mínus čtyři a to jsou věci, které, když se sečetly, pramenilo z nich to, že Opava šla přes nás. K tomu se navíc přidalo osmnáct našich ztrát," našel Lubomír Růžička důvody nezdaru.

Ve středu 21. března přijede do Svitav Nymburk a utkání začne ve 20 hodin.