Senzace číslo dva! zpět
Senzace číslo dva!

Svitavští Tuři překvapili Děčín i podruhé. Po velkém boji a dramatickém závěru, ve kterém rozhodl mladíček Puršl, vedou Svitavy v sérii 2:0. Dvě výhry z děčínské palubovky čekal málokdo! V pátek je v domovské hale Na Střelnici čeká od 18:00 hodin bitva číslo tři

BK Armex Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy 61:64 (17:13, 15:15, 14:14, 15:22)

Body Tuři: Jelínek 16, Marko 13, Slezák 12, Kerr 6, Puršl 6, Stria 4, Smithson 4, Petway 3
Body Děčín: P. Houška 16, Šiška 11, Halada 7, Feštr 6, Bažant 4, Krakovič 4, Kroutil 4, Landa 4, Pomikálek 3, Ježek 2

Světe div se, ono to zpočátku vypadalo, že si pondělní euforii přenesli i do úterka, protože po necelých pěti minutách svítilo na ukazateli skóre 0:8.

Domácí však tentokrát svitavský nápor dokázali odrazit, hru vyrovnali a poměrně rychle obrátili vývoj. Ve druhé čtvrtině dokonce sami odskočili na rozdíl osmi bodů (28:20) a těsné vedení si potom udržovali do poločasové sirény.

Ve třetí periodě se hosté za pomoci trojek Petwaye a Jelínka k soupeři přitáhli na kontakt a ze zápasu se stala přetahovaná o každý koš, každý míč, každý metr palubovky.

Bylo jasné, že za dveřmi je pořádné drama, tím spíše, že v defenzivní přetlačované zůstávalo skóre velmi nízké a střelce na obou stranách svazovala nervozita natolik, že se nemohli vůbec trefit.

Necelé dvě minuty před koncem vedli Tuři 57:54, v koncovce byli na chvíli vepředu zase domácí (61:60), ale rozhodující koš dal půl minuty před závěrem Puršl, který potom duel došestkoval. Děčín měl ještě dvě trojkové mžnosti poslat druhé čtvrtfinále do prodloužní, ale ke svitavskému štěstí míč obroučkou nepropadl.