Svitavy jsou v semifinále! zpět
Svitavy jsou v semifinále!

Na třetí pokus se to povedlo a svitavská basketbalová historie se přepisuje. Tuři se poprvé dostali mezi nejlepší ligovou čtyřku, když do zdárného konce dotáhli výtečně rozehranou čtvrtfinálovou sérii s Děčínem. Rozhodující šestý zápas opanovali rozdílem patnácti bodů.

DEKSTONE Tuři Svitavy - BK Armex Děčín 84:69 (27:18, 15:15, 21:12, 21:24)

Konečný stav série: 4:2, postupují Svitavy

Vyrovnaná úvodní pětiminutovka nasvědčovala dramatu, jenže po trojce Jelínka na 10:9 se domácí chopili otěží utkání a, jak se později ukázalo, zamávali ve skóre svému soupeři.

Definitivně.

Ještě do konce úvodní čtvrtky si vypracovali desetibodový náskok, když těžili z velké aktivity směrem do vymezeného území, zaznamenali několik košů s faulem a udeřili i z perimetru. Slezákova trojka znamenala stav 27:18.

Ve druhé čtvrtce přišlo ještě jedno vzepjetí Děčína, v 16. minutě ho Ježek trojkou přitáhl na 33:30. Stejnou mincí ovšem vzápetí odpověděl Marko a hosté potom dlouhé minuty zůstali na střeleckém suchu. Tuři toho na přelomu druhé a třetí čtvrtiny využili k obrovskému náporu, pět minut po změně stran zvyšoval Kerr na 52:35, Striova trojka znamenala stav 63:45 po třetím kvartálu.

Nebude se opakovat týden starý kolaps ve čtvrté čtvrtině? Nebude! To bylo záhy jasné, domácí šli cílevědomě za splněním svého cíle a rivalovi nedali naději, v jeden moment jejich vedení přesáhlo i dvacetibodovou hranici.

Závěrečné minuty se proměnily v čirou svitavskou euforii.

O semifinálovém soupeři pro Svitavy rozhodne výsledek série mezi Pardubicemi a Ústím nad Labem. V případě postupu Beksy změří Tuři síly s Nymburkem, půjde-li dál Ústí nad Labem, čeká na ně Opava. Semifinále bude rozehráno 30. dubna.

21.04.2024, 18:00