Tuři jsou blízko semifinále! zpět
Tuři jsou blízko semifinále!

Svitavští Tuři po zlepšeném druhém poločase porazili Děčín 82:69 a zapsali si tak třetí výhru v sérii. Do sobotního utkání tak půjdou s mečbolem! V sobotu netradičně od 19:00 všichni do haly Na Střelnici!

DEKSTONE Tuři Svitavy - BK Armex Děčín 82:69 (16:24, 22:20, 22:16, 22:9)

Body Tuři: Slezák 20, Marko 13 (11 asistencí), Jelínek 10, Kotásek 10, Kerr 9, Puršl 7, Petway 7, Stria 4, Smithson 2
Body Děčín: Ježek 11, Pomikálek 10, Krakovič 8, Feštr 8, Šiška 7, Landa 7, J. Houška 7, Kroutil 6, P. Houška 5

Poprvé v sérii se vstup do utkání lépe povedl Severočechům. Z jejich prvního útoku se za tři body trefil Ježek a předznamenal tím periodu, v níž byli hosté neustále ve vedení. Ježek dal za tři minuty sedm bodů, potom přišly přesné střely Pomikálka a ke konci úvodní čtvrtky se prosazoval Landa. A to ještě mohlo hosty mrzet, že neproměnili čtyři šestky. Turům se nedařilo ubránit soupeřovy útoky, sami ztratili zbytečně několik míčů a ani střelba jim nešla tak, jak si sami představovali. Důsledkem toho všeho bylo osmibodové manko po deseti minutách.

A v nástupu do druhého kvartálu byl rozdíl dvouciferný, J. Houška trefil trojku (16:27). Svitavští však nepřipustili jejich bodový únik a v dalších minutách se rozpoutala přestřelka, v níž padali koše v rychlém sledu na obou stranách. Rozdíl ve skóre se pohyboval neustále kolem čtyř až šesti bodů v děčínský prospěch, domácí toto manko nedokázali zlikvidovat, hostům se zase nepovedlo odskočit výrazněji. Bylo tedy jasné, že druhý poločas nabídne obrovské drama.

To, co si Děčín pracně budoval po dvě čtvrtiny, ztratil během minuty a 47 vteřin třetího hracího období. Tuři přišli z kabin pořádně nažhavení a ve zmíněné době otočili výsledek na 46:44. Bylo to poprvé v zápase, co se dostali do vedení. A hned si ho začali budovat, ve 28. minutě zvyšoval Marko z trestných hodů na 60:51 a už už se zdálo, že protivníka zlomí. Leč nestalo se tak, závěr této pasáže ovládl Děčín v poměru 9:0, když potrestal několik špatně zakončených svitavských útoků.

Co to znamenalo? Do poslední desetiminutovky se šlo za rovnovážného skóre!

To začali Tuři zase pozvolna lámat na svoji stranu: po Slezákově trojce 67:61, po dalších koších stejného hráče 71:61, po Jelínkově dopíchnutí 73:61. Hosté vsadili na riskantní střelbu z těžkých pozic, která však neměla valných nadějí na úspěch a Tuři toho využívali. Pět minut před koncem byli rázem ve vedení o čtrnáct bodů a to byl zlom, hosté neměli, čím by na svitavský nápor proti bezvadně fungující obraně odpověděli. Závěr si svitavští basketbalisté pohlídali a nahlas buší na semifinálové brány.