Tuři měli nadosah výhru na palubovce lídra soutěže zpět
Tuři měli nadosah výhru na palubovce lídra soutěže

Zápasem v Jindřichově Hradci zakončili Tuři první polovinu nadstavbové skupiny o 1. až 6. místo. Na palubovce Lions nás čekal přetěžký souboj proti vedoucímu týmu tabulky, obzvlášť když s námi neodcestoval náš nejlepší střelec Pavel Slezák, který doléčuje zranění ze souboje s Litoměřicemi.

Úvodní čtvrtina byla hodně vyrovnaná a skončila 19:18 pro domácí. Ve druhé desetiminutovce jsme ale převzali otěže zápasu do svých rukou. Dokázali jsme dobře bránit klíčové hráče domácích a v útoku využívat našich podkošových hráčů. Výsledkem bylo 13 bodové poločasevé vedení 50:37.

Po přestávce soupeř zvýšil aktivitu a hlavně zpřesnil mušku. Domácím to začalo daleko více padat i z dálky, když ve druhém poločase trefili 8 trojek. I přesto jsme se dokázali stále držet mírně vpředu a využívat výškovou převahu pod košem. Klíčový moment koncovky přišel 52 vteřin před koncem, když za našeho vedení 93:90 byl odpískán faul na domácího rozehrávače Tomáše Jansu. Jednalo se jednak o faul na trojce a také to byla pátá chyba Jaroslava Kubína, který tak musel povinně střídat. Navíc po tomto faulu obdržel těchnickou chybu ještě Roman Marko a domácí to potřestali čtyřmi přesnými šestkami. Lions se ujali jednobodového vedení a hlavně se dostali do psychické pohody.

Nám se z následujícího útoku bohužel nepodařilo skórovat a z protiútoku připsal koš s faulem Kábrt. Po proměněné šestce byl rozdíl větší než jeden koš a ten si už v závěrečných vteřinách dokázali domácí uhlídat.

Na palubovce lídra soutěže jsme v oslabené sestavě odehráli výborné utkání, ve kterém jsme byli většinu času mírně vpředu. Bohužel poslední minuta se nepodařila podle našich představ a tak odjíždíme s prázdnou. Za náš předvedený výkon se ale určitě nemusíme stydět a cenná výhra byla hodně blízko.

GBA LIONS Jindřichův Hradec - Tuři Svitavy  101:97  (19:18 37:50 70:75)

Novák - 34 (+11 doskoků), Marko - 28 (+8 asistencí a 5 doskoků), Kubín - 19, Hlobil - 7, Jokl - 3, Jurka - 3, Petric - 3 (+6 doskoků a 5 asistencí), Suchomel - 0

Další skvělý výkon předvedl v pátek Martin Novák, který byl s 34 body nejlepším střelcem zápasu při vynikající úspěšnosti střelby 81% z pole. Proměnil 11 z 12 střel za 2 body, trefil i 2 trojky ze 4 pokusů a 6 ze 7 trestných hodů.K tomu Martin připojil i 11 doskoků a zaznamenal tak svůj další double-double.

Střelecky Martinovi zdatně sekundoval Roman Marko, který i díky 5 úspěšným trojkám z 10 střel zakončil zápas na 28 bodech. K tomu stihl rozdat 8 finálních přihrávek a doskočit 5 míčů.

Na dvouciferný počet bodů se v našem týmu dostal ještě Jaroslav Kubín, který ve svém druhém zápase za Tury vsítil 19 bodů, když se mu dařilo i z čáry trestného hodu, odkud proměnil 9 z 11 pokusů.