TUŘI MÍŘÍ DO ÚSTÍ zpět
TUŘI MÍŘÍ DO ÚSTÍ

Tuři zajíždějí ve čtvrtek a v pátek na dvouutkání do Ústí nad Labem, kde se budou snažit o získání další výhry nebo v lepším případě ukončení série.

V uplynulých utkáních série čtvrtfinále play-off mezi Tury a Pandami jsme mohli vidět velmi kvalitní basketbal. Tuři vstoupili do nedělního utkání velmi dobře a svému soupeři hned na úvod odskočili. Hosté velmi rychle vzpamatovali a teprve v samém závěru první půle Tuři doslova vydřeli čtyřbodový náskok. Sluneta hrála po tři čtvrtiny velmi dobře a chytře. Turům se trošku nedařilo na útočné polovině, neproměnili některé otevřené střely nebo zbytečně zmatkovali v některých situacích a Ústí dotahovalo. V závěrečné desetiminutovce vzal na sebe odpovědnost skvěle hrající kapitán Turů Roman Marko, který proměnil těžké střely. Tuři zabojovali v obraně a navíc dali v poslední čtvrtině 34 bodů a radovali se tak z výhry.

Druhý zápas play-off se hrál na Velikonoční pondělí a po nedělní bitvě se očekával podobný průběh. Před televizními kamerami byl k vidění od úvodního hvizdu oboustranně útočný basketbal, kdy již po deseti minutách svítilo na tabuli vysoké skóre 25:25. V poločase vedlo družstvo domácích o 11 bodů. Následoval výborný vstup do 3. čtvrtiny, vedení narostlo na 21 bodů a zdálo se být rozhodnuto. Pak přišel bodový propad, nepřesnost a šňůra 0:11 (76:72). V koncovce podržel Tury osmi body Luboš Kovář, který měl pevné nervy.

Největší tahouny čtvrtfinálových utkání byli exnymburský Pavel Houška (za dva zápasy 37 bodů) a na rozehrávce Jaytornah Wisseh (za dva zápasy celkem 22 asistencí). Na domácí straně se v pondělním duelu blýskl Sean O´Brien, autor 15 bodů a 18 doskoků a mladičký Luboš Kovář (12 bodů). Po delší době byl nejlepším střelcem Turů Pavel Slezák se 16 body a velká zásluha patří i kapitánu Romanu Markovi (za dva zápasy skvělých 36 bodů a 25 asistencí).

Co čekat od dalšího utkání s Pandami?

Lukáš Pivoda: „Do Ústí jedeme posíleni dvěma domácími výhrami, za které jsme moc rádi. Nicméně k ukončení série potřebujeme ještě dvě vítězství, což znamená, že k dvouutkání na půdě soupeře musíme nastoupit plně koncentrováni. Dále musíme omezit zbytečné chyby v obraně, a v útoku dobře pohybovat míčem.“

Luboš Kovář: „Do Ústí jedeme sice s dvěma výhrami, ale k postupu jsou potřeba čtyři. Do zápasu musíme nastoupit už od prvních minut na sto procent. Důležité je, abychom soupeři nedovolili útočný doskok, zamezili rychlý protiútok a abychom si půjčili míč v útoku.“

21.04.2024, 18:00