TUŘI MISTRA POTRÁPILI. K VÝHŘE JIM CHYBĚL ZABIJÁCKÝ INSTINKT. zpět
TUŘI MISTRA POTRÁPILI. K VÝHŘE JIM CHYBĚL ZABIJÁCKÝ INSTINKT.

ČEZ BASKETBALL NYMBURK - DEKSTONE TUŘI SVITAVY  85:77 (43:41)

Body Nymburk: Smith 18, Wright 15, Benda 9, Pumprla 8, Hruban 8, Kříž 7,  Bohačík 7, Peterka 5 (12 doskoků), Novotný 2, Brodnik 2, Vyoral 2, Lawrence 2.

Body Svitavy: Marko 15, Kotásek 13, Kovář 10, Welsch 9, Puršl 7, Jelínek 7, Slezák 6, Woods 4, Svoboda 4, O´Brien 2.

Doskoky 59:44, Trojky 5 - 9  Ztráty 13 - 17  TH 27/20 - 19/12

Svitavští Tuři jeli na palubovku mistrovského Nymburka s cílem překvapit. To se jim v první desetiminutovce dařilo. Domácí působili po středeční domácí prohře v druhém prodloužení s Aténami unaveným dojmem. Naopak Tuři od stavu 13:13 díky sedmi bodům mladíka Welsche 19:25 soupeři odskočili, ale pak nedali v útoku tři "šoupáky" a umožnili domácím snížit na 23:25. Ve druhé desetiminutovce se hrál zcela vyrovnaný zápas. Po koších mladíka Kotáska šli Tuři do vedení. 34:36 a 36:39. Domácí sice srovnali na 39:39, ale Welsch znovu vrátil Turům vedení 39:41. Bohužel to bylo naposled, co Tuři v zápase vedli. Do poločasu domácí otočili na 43:41 a po půli úsekem 18:4 Turům výrazně odskočili na 61:45. Hosté ještě zabojovali a pokoušeli se vrátit do zápasu. Po trestném hodu Woodse snížili na 68:60. Myšlenky na zvrat v zápase zahnali domácí šňůrou 9:0 (77:60). Tuři znovu zatroubili k útoku a po koši Kotáska snížili na 78:70 a měli míč. Do nájezdu šel Marko, ale domácí ho ubránili a navíc mu byl odpískán nesportovní faul. Nymburští dva trestné hody proměnili 80:70 a v posledních dvou minutách si "odpracované" vítězství zkušeně pohlídali. Tuři se rozhodně nemusí za prohru o 8 bodů na palubovce mistra stydět. Ovšem jedno je jasné. Dnes byl Nymburk zranitelný a šlo ho porazit. K tomu jim dnes chyběl zabijácký instinkt při proměňování vyložených šancí z pod koše. Navíc se nevyvarovali dvou v útoku "hluchých" úseků, které prohráli v součtu 27:4 a to se pak mistr poráží těžko.

Nicméně lze v zápase najít i pozitiva. Především výkon mladých pušek Welsch-Kotásek-Kovář-Puršl. Mladíci nastříleli v Nymburce úctyhodných 39 bodů!!! To oproti 6 bodům dvou našich Američanů zní jako nemístný vtip. Za dva dny čeká Tury venku Opava a ta je doma téměř neporazitelná. K tomu aby ji Tuři porazili musí zahrát své maximum nejen mladící, ale i zkušení kozáci. Míč je kulatý a třeba to v sobotu dopadne.