Tuři podlehli Litoměřicím střelou vteřinu před koncem zpět
Tuři podlehli Litoměřicím střelou vteřinu před koncem

V úvodním domácím utkání v rámci nadstavbové skupiny o 1. až 6. místo jsme hostili Slavoj Litoměřice, který se opírá především o body svých 4 posil z KNBL, konkrétně Karlovského, Haiblíka, Maděru a Slowiaka. V naší sestavě si v tomto souboji odbyl svoji premiéru pivotman Jaroslav Kubín, který k nám přišel na pomoc do nadsatvby a play-off.

Do utkání jsme měli skvělý vstup, když jsme po 4 minutách vedli 12:0. Pak se bohužel naše střelecká potence proměnila spíše v trápení a až do konce zápasu jsme měli velmi nízkou úspěšnost střelby. Hosté manko do konce úvodní periody stáhli a od té doby bylo skóre stále hodně vyrovnané.

První poločas se nesl spíše ve znamení obran, nebo také v nepřesné mušce hráčů obou mužstev. Ostatně poločasové skóre 27:27 to jen dokazuje.

Ve 37. minutě byl stav 56:57, když hosté zaznamenali 6 bodů v řadě a odskočili do 7 bodového trháku. Během posledních dvou minut jsme ale dokázali vždy dobře ubránit a v útoku skórovat z trestných hodů i z pole. Když 9 vteřin před koncem proměnil Martin Novák svúj pokus z pod koše, dostali jsme se do nejtěsnějšího vedení 64:63. Hosté měli po oddechovém čase šanci na poslední střelu, kterou si vzal Tadeáš Slowiak. Ze svého nájezdu dokázal skórovat vteřinu před koncem a rozhodl tak o jednobodovém vítězství svého týmu.

Při pohledu do statistik a ostatně i na celkové skóre se důvody porážky hledají poměrně snadno. Naše úspěšnost střelby z pole byla pouhých 26%, když košem propadlo jen 20 ze 76 pokusů z pole. Stejně jako v minulém kole v Praze jsme i tentokrát dali soupeři příliš mnoho druhých pozic, konkrétně Litoměřice měli 18 útočných doskoků. I přes naše velké střelecké trápení jsme byli vteřinu od cenného vítězství, které si nakonec odvážeji Litoměřice.

Tuři Svitavy - Slavoj BK Litoměřice   64:65  (15:14 27:27 47:51)

Novák - 25 (+11 doskoků), Slezák - 15 (+5 doskoků), Marko - 11 (+7 doskoků), Petric - 4, Hlobil - 3 (+7 doskoků), Kubín - 3 (+8 doskoků), Suchomel - 3, Jurka - 0 (+5 doskoků), Jokl - 0

Výborný výkon předvedl v neděli Martin Novák, který byl s 25 body nejlepším střelcem zápasu při vynikající úspěšnosti střelby 77% z pole. Proměnil 9 z 12 střel za 2 body, trefil i svoji jedinou trojku a všechny 4 trestné hody. K tomu Martin připojil i 11 doskoků (z toho 5 v útoku) a zaznamenal tak svůj další double-double.

Na dvouciferný počet bodů se dostal ještě Pavel Slezák, který k 15 bodům (trestné hody 9/10) přidal 5 doskoků a také Roman Marko s 11 body. Roman zaznamenal i 7 doskoků a 4 asistence.

Při své premiéře v dresu Turů vsítil Jaroslav Kubín 3 body a připojil 8 doskoků.