TUŘI V ÚSTÍ NADĚLOVALI A PO PARÁDNÍM VÝKONU JSOU OPĚT DRUZÍ zpět
TUŘI V ÚSTÍ NADĚLOVALI A PO PARÁDNÍM VÝKONU JSOU OPĚT DRUZÍ

SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM - DEKSTONE TUŘI SVITAVY 56:103 (37:46)

Body Ústí: Houška 13 (10 doskoků), Pecka 9, Walace 8, Šteffel 6, Šmíd 4, Zollo 4, David 3, Maděra 3, Šotnar 2, Svejcar 2, Wisseh 2.

Body Svitavy: Aiken 23 (8 doskoků, střelba z pole 11/11), Slezák 17 (6 asistencí), Teplý 13, Puršl 13, Svoboda 9, Jelínek 7, Marko 6 (8 asistencí), Kovář 5, Kotásek 5, Welsch 3, Novák 2.

Doskoky 41 - 46  Trojky 1 - 14  Asistence 6 - 32  TH 17/11 - 14/7  Ztráty 8 - 5

Po podzimní domácí prohře chtěli Tuři v Ústí uspět. Do zápasu vstoupili velmi koncentrovaně a po pěti minutách vedli 7:11. Domácí se v útoku trápili a Turům to padalo. Po první desetiminutovce to již bylo 18:25. Poté se přesně střílející Tuři utrhli až na osmnáctibodový rozdíl 24:42. Ovšem domácí zabrali a do půle snížili na devítibodový rozdíl 37:46. Po přestávce přišlo místo náporu domácích Tuří K.O. Jak jinak lze nazvat výsledek třetí desetiminutovky 2:33!!! Přiznám se, že jsem nic podobného v lize dosud neviděl a jsem rád, že jsem se toho dožil v podání Turů. Závěrečná čtvrtina se pouze dohrávala a hráči z tuří lavičky svého soupeře vůbec nešetřili. Teplý s Jelínkem řádili v útoku a nakonec pokořili i stovkovou hranici. Domácím se vůbec nedařila tříbodová střelba kdy trefili pouze jednu trojku proti čtrnácti trojkám Turů. Za zmínku stojí stoprocentní střelba svitavského Aikena z pole, kdy trefil všech svých 11 pokusů a o jeden překonal klubový rekord, který 10 koši z 10 střel držel Milan Jaroš. Pro Tury znamená cenná výhra návrat na druhou pozici v  tabulce, kde střídají Děčín. Právě proti tomuto soupeři nastoupí na jeho palubovce již v úterý ve čtvrtfinále českého poháru. Vítěz duelu postoupí na FINAL FOUR, které se hraje v Novém Jičíně.

Velké poděkování patří svitavským fanouškům, kteří do Ústí nad Labem zajeli podpořit své Tury. Byli jste skvělí!!

21.04.2024, 18:00