V souboji oslabených celků se radovala GBA zpět
V souboji oslabených celků se radovala GBA

V posledním duelu nadstavbové skupiny o 1. až 6. místo jsme hostili již jistého vítěze nadstavby GBA Lions Jindřichův Hradec. Ani u nás nemohl výsledek zápasu již nic změnit na našem 4. místě, což se promítlo i do sestav obou týmů. Jindřichův Hradec přijel bez řady svých opor a stejně tak i my jsme dali některým zraněným či nemocným hráčům ještě prostor na rekonvalescenci před klíčovými duely v play-off. V dresu Turů tak chyběl ústřední rozehrávač Roman Marko, nejlepší střelec týmu Pavel Slezák a pivotman Jan Hlobil.

Úvodní čtvrtina byla poměrně vyrovnaná a stav po ní byl 20:24. Ve druhé části však přišel útočný nápor hostů tažených rozehrávačem Kölblem, který v této desetiminutovce sám trefil 5 ze svých 8 trojek. Do poločasové přestávky jsme tak odcházeli s mankem 11 bodů 42:53.
Třetí čtvrtina bohužel z naší strany nepřinesla kýžené zlepšení v obraně a navíc se nedařilo ani v útoku. Soupeř své vedení postupně navýšil až na 23 bodů po třech čtvrtinách.
V poslední periodě jsme dokázali konečně trochu více přitlačit v obraně a zaznamenali díky tomu i několik snadných košů. Bohužel na víc než korekci rozdílu ve skóre na 11 bodů to už nestačilo.
Cenné minuty a významnější roli tak mohli dostat naši mladí hráči. Například dnes druhý rozehrávač Tomáš Sedláček strávil na palubovce 17 minut a svůj první zápas za Tury odehrál nejmladší člen týmu Matěj Hanuš, který při své premiéře zaznamenal 6 bodů.

Tuři Svitavy - GBA Lions Jindřichův Hradec  77:88  (20:24 42:53 54:77)

Novák - 24 (+5 doskoků), Kubín - 16 (+11 doskoků a 9 asistencí), Petric - 9 (+6 doskoků a 7 asistencí), Jokl - 8, Suchomel - 7, Hanuš - 6, Jurka - 5, Ropek - 2, Sedláček - 0

Ve výborných střeleckých výkonech nadále pokračuje Martin Novák, který byl i tentokrát nejlepším skórerem týmu, když zaznamenal 24 bodů při opět skvělé úspěšnosti z pole 71%.
Jediná přihrávka dělila Jardu Kubína od ceněnného triple-double. Jeho účet se nakonec zastavil na 16 bodech, 11 doskocích a 9 asistencích.
Saša Petric nastoupil při absenci Romana Marka v roli prvního rozehrávače a podal velmi komplexní výkon. Za 28 minut stihl připsat 9 bodů, 7 asistencí a 6 doskoků.