Vstup do nadstavby se Turům v Praze nevydařil zpět
Vstup do nadstavby se Turům v Praze nevydařil

Do nadstavbové skupiny o 1. až 6. místo vstoupili lépe všechny tři celky ze západní skupiny, které uhájili domácí palubovku. Hradec Králové neuspěl v Litoměřicích, Opava B v Jindřichově Hradci a bohužel ani Tuři Svitavy nedokázali zvítězit v hlavním měste v souboji se Sokolem Pražským.

Do utkání jsme měli výborný vstup, když jsme po pěti minutách vedli 17:5. Pak poslali domácí na palubovku Daniela Zacha, který byl klíčovým mužem domácí sestavy a nakonec i nejlepší střelec utkání se 33 body. Sokol postupně manko umazával a po úvodní čtvrtině o jeden bod vedl. I ve druhé části pokračovala mírná převaha domácích, kteří si dokázali doskakovat mnoho svých nepřesných střel a měli tak druhé šance k zakončení. V poločase byl stav 53:46 a bylo třeba zlepšit především práci pod naším košem a obecně na obranné polovině.

To se bohužel ani ve třetí periodě nepovedlo a ještě k tomu přišel náš střelecký výpadek, takže jsme do závěrečné části nastupovali s mankem 15 bodů za stavu 75:60. V závěrečné části jsme se jako už několikrát v sezóně vzepjali k velkému výkonu, padlo nám několik střel z dálky a dokázali jsme dobře bránit. Dvě minuty před koncem jsme prohrávali rozdílem jediného bodu při skóre 85:84. Následně nám bohužel několik střel košem nepropadlo a naopak domácí hráči měli přesnou mušku při střelbě trestných hodů, když proměnili 7 z 8 šestek a vítězství si tak pohlídali.

V tomto utkání jsme propadli především na obranném doskoku, když jsme soupeři dovolili 22 útočných doskoků a na body z druhých šancí domácí vyhráli 30:13. To byl jeden z klíčových aspektů, stejně jako výborný výkon domácího střelce Zacha, který proměňoval s vysokou úspěšností i těžké střely.

Sokol Pražský - Tuři Svitavy   94:84  (24:23 53:46 75:60)

Marko - 26, Slezák - 25 (+ 10 asistencí, 5 trojek), Hlobil - 12 (+7 doskoků), Novák - 10 (+8 doskoků), Jurka - 10, Jokl - 1, Petric - 0, Suchomel - 0, Ropek - 0

Double-double v utkání zaznamenal Pavel Slezák, který k 25 bodům (5 přesných trojek) přidal i 10 asistencí. Ještě o jeden bod více trefil Roman Marko, jenž byl naším nejlepším střelcem. 12 bodů a 7 doskoků připsal Jan Hlobil a 10 bodů a 8 doskoků Martin Novák. Na dvouciferný počet bodů se dostal s 10 body ještě Radek Jurka.