Vyrovnaný zápas rozhodla druhá čtvrtina zpět
Vyrovnaný zápas rozhodla druhá čtvrtina

Ve druhém kole Kooperativa NBL okusili svitavští Tuři opět hořkost porážky. Na domácí palubovce prohráli s Nymburkem 80:90.

DEKSTONE Tuři Svitavy - Basketball Nymburk 80:90 (22:22, 16:27, 18:20, 24:21)

Body Tuři: Kerr 18 (11 doskoků), Slezák 17, Smithson 12, Roseboro 10 (6 doskoků), Marko 9 (5 asistencí), Jelínek 7 (4 asistence), Stria 3, Teplý 3, Puršl 1

Body Nymburk: Diggs 18 (9 doskoků), Benda 14, Ray 13, Lawrence 12 (5 asistencí), Barać 11, Bohačík 8, Peterka 6, Hruban 5, Mickelson 2, Pumprla 1

Po dvoubodové prohře v Děčíně čekal doma Tury čtrnáctinásobný mistr ligy Nymburk. Před zaplněnou halou byl od úvodního hvizdu k vidění zcela vyrovnaný duel. Tuři dokázali s favoritem držet krok celou první čtvrtinu a když na začátku druhé šli do vedení 28:24 nikdo v hale netušil, že nastávající minuty budou klíčem k tomuto zápasu.

Za Nymburk na hřiště přišel exsvitavský Mickelson a jakoby nymburský koš pro svitavské střely uzavřel. Najednou domácí zcela vypadli z role a Nymburk šňůrou 0:21 odskočil na 17 bodů. Zde se plně ukázala síla lavičky Nymburka, který někdy naivní chyby domácích tvrdě trestal.

Ke cti domácích patří, že ještě do půle dokázali snížit na rozdíl 11 bodů. Hvězdný okamžik měl mladík Kotásek, který sice pobyl na hřišti pouhé 2 vteřiny, ale během nich získal míč pro domácí a z následného útoku dal Smithson s klaksonem 3 body.

Po přestávce se domácí pokoušeli vrátit do zápasu, ale Nymburk je zkušeně blíž jak na osmibodový rozdíl nepustil. Konečná prohra o 10 bodů je sice pro Tury přijatelná, ale nebýt nešťastné pasáže ve druhé čtvrtině mohlo být vše jinak. V domácím dresu odehrál výborné utkání Garret Kerr, který k 18 bodům přidal 12 doskoků. Na druhé straně nejvíce zářil hráč zápasu Quincy Diggs autor 18 bodů a devíti doskoků. Zápas jednoznačně rozhodla druhá čtvrtina. V ostatních třech totiž Tuři svého soupeře přehráli o 1 bod a dokázali si, že se i s Nymburkem dá hrát.

Velké poděkování patří skvělým svitavským fanouškům, kteří své Tury podporovali po celý zápas a byli šestým hráčem na hřišti. Další zápas čeká Tury ve středu na horké palubovce Opavy. Pokud chtějí uspět musí se vyvarovat podobných hluchých míst jako byl úsek ve duhé čtvrtině. Míč je kulatý a koše pro oba týmy stejně vysoko.

Odkaz na tiskovou konferenci: zde

Výsledky 2. kola Kooperativa NBL: Ostrava - Opava 78:104, USK Praha - Děčín 82:74, Olomoucko - Kolín 77:83

Příští zápas: BK Opava - DEKSTONE Tuři Svitavy (středa 11. října od 18.00 hodin)