BRNO NÁS PORAZILO DÍKY PŘEVAZE POD KOŠEM

Basket Brno - DEKSTONE Tuři Svitavy    88:75 (50:43)

Body Brno: Krakovič 20, Puršl 18 (10 doskoků), Půlpán 14 (9 asistencí, 6 zisků, 5 ztrát), Blake 12, Farský 10, Nehyba 6, Georgiev 5, Jokl 3

Body Svitavy: Marko 18 (6 asistencí), Svoboda 12 (7 doskoků), Welsch 10, Sehnal 7, Dragoun 5, Bujnoch 4, Johnson 4, Slezák 3, Goga 2

Trojky 6 - 10   Doskoky 39 - 33 (útočné 9 - 9)  Ztráty 13 -17  Asistence 26 - 12

Souboj Brna a Svitav měl v předchozích letech jasného favorita. Letos ji bylo po dlouhé době Brno. Ex-svitavský trenér Růžička poskládal letos zajímavě složený tým s čtyřmi reprezentanty ČR (Puršl, Půlpán, Farský, Bálint). Svitavští jeli do Brna po dlouhé době v plné sestavě a chtěli domácí potrápit a pokusit se zvítězit. V úvodu zápasu vedli 0:4. Jenže Brno odpovědělo deseti body v řadě a od této chvíle až do konce zápasu Tury před sebe nepustilo. Po první desetiminutovce vedlo o šest bodů 25:19 a v půli o sedm bodů 50:43.Po třiceti minutách o 9 bodů a nakonec zvítězilo o 13 bodů.

Domácí vyhráli všechny čtyři čtvrtiny. Mohli se totiž opřít o kvalitní obranu především v podkošovém prostoru, kde měli doslova zaparkovaný autobus a na body z pod koše vyhráli přesvědčivě 56:20! Útočné doskoky byly vyrovnané 9:9. Velmi dobrá obrana Brna povolila Turům pouhých 12 asistencí. Aspoň takto je to uvedeno v technickém zápise. Pivoti domácích zaznamenali v zápase 46 bodů oproti pouhým 18 bodům tuřích pivotů. Tuři v zápase vystřelili o 20 trojkových pokusů více než domácí jenže dali pouze o 4 trojky více. Bodově se z Turů nejvíce prosadil Roman Marko. Žádný jiný z hráčů nepodal svůj nadstandardní výkon a tak výhru brali zaslouženě domácí. V dalším zápase zavítají Tuři na palubovku Nymburku a pak doma přivítají druhou Opavu.