Další mladý reprezentant se stává Turem! zpět
Další mladý reprezentant se stává Turem!

Poslední posilou Turů je mládežnický reprezentant Vojtěch Sýkora, který k nám přichází z klubu Sršni Písek. Vojta je trojnásobným účastníkem Mistrovství Evropy v kategoriích U16 a U18. Velkou měrou se podílel na zisku mistrovského titulu Sršňů U17 v roce 2017/2018, kdy byl vyhlášen MVP a nejlepším střelcem turnaje. Odchovanec Českých Budějovic měří 189 centimetrů, nastupuje na pozici 1 - 2 a v našem dresu bude sbírat cenné zkušenosti, jeho hlavní vytížení pak bude v dresu Písku v EXL U19 a 1.lize mužů. I přes těžké zranění v minulé sezóně se jedná o hráče, který přesně zapadá do koncepce našeho klubu a těšíme se na vzájemnou spolupráci.

Vyjádření hlavního trenéra Sršni Písek Jana Čecha:

Jedná se o velice inteligentního hráče na pozici 1 - 2, který má velké zapálení pro basketbal. Mezi jeho nejsilnější stránky pak patří střelba ze střední vzdálenosti a cit pro doskok, díky svému hernímu myšlení dokáže nahradit i výškový handicap. Cíl pro Sykyho na příští sezónu bude nabrat svalovou hmotu a zlepšit střelbu zpoza trojkového oblouku, aby byl připraven na přechod do mužského basketbalu. K tomu bude mít velký prostor v dresu Sršňů v extralize U19 a 1. lize mužů, ale i formou hostování ve Svitavách, jejichž filozofie a tréninkový proces se mi velice zamlouvá a může Vojtovi v jeho basketbalové kariéře jedině pomoci.

Vyjádření halvního trenéra Turů Lukáše Pivody:

Stále se snažíme držet filozofie našeho klubu a tím pádem přichází další mladý český reprezentant. Ve Vojtovi vidíme hráče s perspektivou a velkou chutí se zlepšovat. Z mládežnických reprezentací se známe již třetím rokem. Syky je neúnavný dříč s pozitivním přístupem a velkým citem na útočném doskoku, což je pro rozehrávače velká devíza.

Vyjádření Vojty Sýkory:

Jsem velmi vděčný za tuto příležitost být součástí top týmu KNBL s kvalitním zázemím. Budu se snažit ji naplno využít a získat co nejvíce cenných zkušeností. Mužský basketbal je o mnoho fyzičtější, a tak budu muset zapracovat hlavně na nabrání svalové hmoty, abych byl konkurenceschopnější a mohl svým spoluhráčům na hřišti více pomoci. Tímto bych chtěl poděkovat mému mateřskému klubu Tigers ČB a především pak Sokolu Sršni Písek v čele s mým trenérem a dobrým přítelem Honzou Čechem, který se nejvíce podílí na mém rozvoji.


Aktuální zápas
Nebyl nalezen žádný zápas
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...