Další posilou se stává Damonte Dodd! zpět
Další posilou se stává Damonte Dodd!

Damonte Dodd, narozený v Centreville ve státě Maryland, rozšiřuje soupisku Turů. Do Svitav míři z polských Gliwic, kde působil v loňské sezoně a bude to jeho třetí profesionální angažmá.

Dodd a.k.a. "DODDZILLA", jak se mu přezdívalo na univerzitě Maryland, narostl do výšky 211 centimetrů. Když k tomu přidáte jeho 113 kilogramů, vyjde Vám velmi dobře stavěná posila pod tuří obroučky. 

Damonte strávil v NCAA všechny sezóny v dresu Marylandu a každým rokem se jeho úloha a důležitost pro tým zvyšovala. V jeho posledním roce na univerzitě zapisoval průměry 6,2 bodu, 4,4 doskoku a 2 bloky na zápas. 

Po univerzitě Damonte zkusil štěstí v G-league, kde odehrál 3 zápasy za týmy Northern Arizona Stars a Maine Red Claws. Poté se přesunul do mexické ligy, kde jeho tým Aguilas Durads de Durango skončil na osmém místě. Týmu pomohl ve 24 zápasech průměry 9,6 bodu, 7,3 doskoku a 1 blokem.

Následující sezónu se rozhodl pro hraní v Evropě a zamířil do polských Gliwic. V Polsku odehrál 34 zápasů ve dvou soutěžích a to polské nejvyšší soutěži a Alpe Adria cupu, kde se ve skupině potkal s Ústím nad Labem. Gliwice v polské lize obasadili 12. pozici a Damonte přispíval 10,5 body, 6,3 doskoky a 1 blokem na zápas. 

ZÁJÍMAVOST: Damonte se dostal v historickém pořadí univerzity Maryland na 8. pozici v počtu bloků.

Vyjádření spolumajitele klubu a tiskového mluvčího Pavla Špačka:

Náhrada za CJ Aikena se hledala težce. Jeho letecké schopnosti jsou prostě výjimečné. Angažování 211 cm vysokého Damonte Dodda přináší do týmu údernost v bezprostřední blízkosti koše. Slibujeme si od něj i kvalitní obrannou práci. Ne náhodou měl na univerzitě Maryland průměr 2 bloky za 19 minut a přezdívku DODDZILLA. Jeho zkušenosti z polské ligy i jeho dobrou pohyblivost budeme v bojích play-off určitě potřebovat. Nebývá tak často, aby přestupovali hráči z polské ligy do KNBL. Jsme velmi rádi, že si Damonte vybral náš tým a věříme, že s touto volbou bude po sezóně spokojen.

Vyjádření hlavního trenéra Lukáše Pivody:

Damonte přivádí do týmu všechny prvky, které jsme si od nové posily pod koš slibovali. Velký důraz a hru zády ke koši ve vymezeném území, dobrou práci nad obroučkou a v neposlední řadě vyztužení naší obrany. Damonte má při svých parametrech výborný pohyb po hřišti a my věříme, že skvěle zapadne do konceptu naší hry.


Aktuální zápas
Nebyl nalezen žádný zápas
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...