DO SEMIFINÁLE POHÁRU POSTOUPIL KOLÍN zpět
DO SEMIFINÁLE POHÁRU POSTOUPIL KOLÍN

BC GEOSAN KOLÍN - DEKSTONE TUŘI SVITAVY 79:63 (41:33)

Střelci Kolín: Skinner 19 (11 doskoků), Číž, 17 (9 asistencí), Křivánek 8, Wallace 8, Novotný 7, Machač 5, Jelínek 5, Novák 2, Somberg 0, Dlugoš 0

Střelci Svitavy: Johnson 12 (11 doskoků), Bujnoch 11, Welsch 11,  Svoboda 8, Pinkston 8, Slezák 8, Marko 5, Svojanovský, 0, Hlobil 0, Sehnal 0, Dragoun 0

Trojky 10 - 6     Dvojky 20 - 19     TH 10/9 - 11/7     Doskoky 48 (14 útočných) - 42 (8 útočných)     Ztráty 8 -11 Asistence 15 - 12

Vstup do utkání lépe vyšel Kolínu a po šesti minutách byl ve vedení už 21:10. Tým. Táhnul Skinner, který už měl v tento moment 11 bodů na svém kontě. Další významný moment v zápase nastal ve třinácté minutě. Pro diskvalifikující chybu musel opustit halu kapitán Turů Roman Marko. To jakoby nastartovalo svitavské hráče a ze 17 bodového deficitu se dostali až na poločasovou ztrátu o 8 bodů. Bohužel ve druhé půli už toto oslabení bylo znát. Tuři po několika hloupých ztrátách a minutých střelách prohráli třetí část o `9 bodů. Poslední část byla vyrovnaná a závěr utkání se už pouze dohrával. Kolín si došel pro zaslouženou výhru a postup do semifinále poháru.

Miroslav Sodoma (kouč BC GEOSAN Kolín): ”Jistěže už v této fázi sezony byla znát i únava, ale my zahráli takticky, to co nám soupeř dával, a co jsme potřebovali. Možná pro diváka to nebyl tak atraktivní zápas, ale důležitý je výsledek. Máme postup a z něj ohromnou radost. Dnes jsme si brali horší střely a ne vždy jsme dělali pohyb, jaký jsme měli, ale to se stává. I když se Svitavy snažily nedávat nám v první fázi trojkové střely, už v první čtvrtině jsme dali tři trojky. Soupeř bránil jinak než dřív a my jsme dávali zpod koše. Zápas odtud zahájil Lee Skinner, který bodoval, a nebyl důvod to měnit. V semifinále nás čeká těžký soupeř. S Pardubicemi to zatím máme 1-1, a když jsme tak blízko, chceme se o to finále porvat a získat tak ještě výraznější historický zápis do naší kroniky.”

Lukáš Pivoda (kouč DEKSTONE Tuři Svitavy): ”Dnes to byl pro nás všechny velký zmar. To, co jsme předvedli, hlavně na útočné polovině, bylo samozřejmě zapříčiněno vyloučením Romana Marka, bez kterého jsme jako bez nohy. Přesto to náš výkon v útoku neomlouvá. Někteří hráči jen ukazovali, že si nezaslouží být na palubovce, když při absenci Romana měli převzít otěže utkání, což je velmi smutné. Naše tristní trojková střelba 22 procent je strašlivá, a kolik jsme zahodili ”šoupáků” zpod koše, to ani nejde spočítat. To byly aspekty naší porážky a toho, proč jsme byli o poznání horším týmem. Pokud jde o vyloučení Romana, tu situaci jsem neviděl. Někdo tam Romana strčil a on škaredě spadl. Nevím, co řekl rozhodčímu, jestli to bylo na vyloučení už 13 minut po začátku. Asi to rozhodčí vyhodnotil, jak to cítil, jestli to bylo správné, nebo ne, není na mně, ale samozřejmě šlo o hrozné ovlivnění zápasu.”