Druhé finále pro Tury, kteří srovnali na 1:1 zpět
Druhé finále pro Tury, kteří srovnali na 1:1

Po páteční prohře v Litoměřicích se finálová série přesunula do Svitav, kde v neděli večer sledovala utkání č. 2 fantastická návštěva 875 diváků. Zcela zaplněná hala Na Střelnici tak vytvořila naprosto jasný letošní divácký rekord 1. ligy.

Do utkání lépe vstoupil hostující tým, přestože postrádal trojici Karlovský, Haiblík a Slowiak, kteří hráli zápasy v play-off KNBL za své mateřské kluby, tedy Ústí nad Labem a Děčín.

Úvodní čtvrtina byla v režii soupeře, který se dokázal prosazovat poměrně snadno v útoku a první desetiminutovku vyhrál 24:18. Od druhé části jsme začali postupně přitahovat šrouby v obraně a ve druhé čtvrtině obdrželi jen 14 bodů. Pár vteřin před koncem první půle jsme se po koši s faulem Saši Petrice dostali do vedení 37:35, ale poslední střelou z vlastní poloviny dostal hosty znovu do vedení Rozsypal.

Tento šťastný moment zajisté Litoměřice povzbudil do druhé půle, ale proti se postavili naši hráči, kteří byli v obraně ještě aktivnější a nedali soupeři téměř nic zadarmo. Ostatně o naší zlepšené defenzívě vypovídá i pouhých 20 bodů, které jsme obdrželi ve druhé dvacetiminutovce. V útoku jsme se i díky tomu dokázali častěji prosazovat z rychlých protiútoků a lehčích pozic. Padlo nám tam i několik střel z větší vzdálenosti a tak se rozdíl ve skóre postupně navyšoval v náš prospěch. Po třetí části jsme vedli 55:49, ale stále bylo třeba být před houževnatým soupeřem velmi obezřetný. V závěrečném dějství jsme se konečně více rozstříleli v útoku, přestože jsme dnes neměli nějak vysokou úspěšnost v zakončení za 2 ani za 3 body. Poslední čtvrtinu jsme vyhráli 23:9 a stvrdili naše důležité vítězství. To se sice nerodilo úplně snadno, ale to se dá ve finále očekávat. Důležité je, že se nám podařilo srovnat finálovou sérii na 1:1 a rozhodující zápas č. 3 se odehraje na severu Čech ve středu 24. dubna od 19:00.

Tuři Svitavy - Slavoj BK Litoměřice  78:58  (18:24 37:38 55:49)

Novák - 19 (+13 doskoků), Marko - 15 (+6 asistencí a 5 doskoků), Slezák - 12, Hlobil - 12 (+13 doskoků), Petric - 10, Jurka - 5, Suchomel - 3, Jokl - 2 (+6 doskoků), Ropek, Sedláček, Hanuš

Oba naši pivoti si v tomto zápase připsali ceněný double-double, když oba doskočili shodně po 13 míčích. Martin Novák k tomu připojil ještě 19 bodů a byl tak nejlepším střelcem utkání. Jan Hlobil se dostal na 12 bodů. Další komplexní výkon podal Roman Marko, který k 15 bodům rozdal i 6 finálních přihrávek a doskočil 5 míčů. Stejně jako v úvodním finále, tak i tentokrát jsme měli hned 5 dvouciferných střelců. K výše jmenovaným se přidali ještě s 12 body Pavel Slezák a s 10 Saša Petric.