Geno Crandall novým Turem! zpět
Geno Crandall novým Turem!

Geno Crandall, rodák z Minneapolisu ve státě Minnesota míři do Evropy za svým prvním profesionálním angažmá. 

Tento 193 centimetrů vysoký combo guard bude posilou na pozici 2 a zároveň může zaskočit i na pozici 1. 

Genova kariéra v NCAA začala na univerzitě North Dakota, kde strávil tři roky. V sezoně 2017-2018 zapisoval 16.5 bodu, 4.3 doskoku a 3.5 asistencí na zápas. To vše při 41% střelbě z poza trojkového oblouku!

Po vydařené sezoně si ho vyhlédla Gonzaga, kde strávil jeho seniorský ročník. V dresu Gonzagy sahal Geno po Final Four v MARCH MADNESS, když ve čtvrtfinále podlehli pozdějšímu finalistovi Texas Tech. 

ZAJÍMAVOST: 
Dva Genovi spoluhráči z Gonzagy budou v příští sezoně nastupovat v NBA! Rui Hachimura v dresu Washington Wizards a Brandon Clarke v dresu Memphis Grizzlies.

Vyjádření spolumajitele klubu a tiskového mluvčího Pavla Špačka:

" Po historicky nejúspěšnější sezóně lze považovat příchod Gena Crandalla z prestižní univerzity Gonzaga zase o posun našeho klubu směrem kupředu. Z letošního týmu Gonzaga University Bulldogs (bilance 30-3) odešli do NBA dva hráči a další dva hráli NBA letní ligu v Las Vegas. Jsme velice rádi, že Geno si pro svůj start profesionálního hráče vybral náš klub. Je to hráč perimetru s velikou mírou talentu, který hrál v Gonzace průměrně 18 minut. Věříme, že Svitavy jsou tou nejlepší volbou a společně zažijeme mnoho Tuřích vítězství!! K tomu přeji Genovi pevné zdraví a přesnou ruku".

Vyjádření hlavního trenéra Lukáše Pivody:

S příchodem "Gena" se nám rozšiřuje potenciál a variabilita na perimetru. Geno je nebezpečný zejména v přechodové fázi a také z poza tříbodového oblouku. Velké pozitivum jsou jeho velmi dobré obranné návyky, které nebývají u hráčů z NCAA pravidlem. Informace o Genovi jsme čerpali přímo od členů trenérského týmu Gonzagy a věříme tak, že bude pro náš tým velmi platným hráčem a pomůže k naplnění našich cílů.

 


Aktuální zápas
Nebyl nalezen žádný zápas
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...