ČEZ BASKETBALL NYMBURK - DEKSTONE TUŘI SVITAVY - 93:79 (56:48)

Body Lvi: Wright 20, Myers 15, Pumprla 11, Davis 10, Hruban 9, Bohačík 8, Lawrence 6, Kříž 6, Benda 4, Vyoral 2, Peterka 2.

Body Tuři: Marko 20, O´Brien 16, Welsch 14 (6 asistencí), Aiken 13 (8 doskoků), Teplý 6, Puršl 6, Slezák 2, Kovář 2.

Trojky 7 - 10  Doskoky 42 - 43    TH 17/12 - 10/7   Ztráty 9 - 18

Souboj prvních dvou týmů tabulky přinesl v úvodu velmi slušnou přestřelku. Nejprve Tuři vedli 6:10, aby domácí vyhráli první desetiminutovku 28:27. Zatímco ve druhé desetiminutovce domácí udrželi "kadenci" své střelby a opět nasázeli 28 bodů, Tuři v ostropalbě trochu zaostali a dali "jen" bodů 21, a tak domácí zaslouženě vedli 56:48. Není třeba přemýšlet o čem se v poločasové pauze nejvíce v kabinách týmů debatovalo... Ano byla to obrana, která nefungovala ani u jednoho z týmů. Šrouby v obraně se dle očekávání podařilo lépe utáhnout  domácím hráčům. Turům ve druhé půli povolili pouhých 31 bodů a to na kontrolované vítězství v zápase stačilo. Tuři dali sice o tři trojky více, svého soupeře o jeden doskok přeskákali, i z trestných hodů drželi krok, ale v útoku ztratili celkem 18 míčů, což bylo o 9 více než domácí. Zde byl nejvíce patrný rozdíl ve zkušenosti obou týmů. Sympatický byl dobrý výkon mladíčka Marka Welsche autora 14 bodů, kterého ve studiu basketbal komentoval jeho strýc Jirka. Druhého našeho Marka (Romana) soupeř dobře četl při asistencích a tak náš kapitán nasázel 20 bodů. Kromě jmenovaných rozehrávačů se bodově prosadili jen oba Američané a to bylo dnes na Nymburk málo.

Nyní čeká na Tury reprezentační pauza, což je období konsolidace týmů. Věřme, že se Turům v tomto období podaří načerpat dostatek sil na těžké řežby ve skupině A1.

Velké poděkování patří svitavským fanouškům, kteří přijeli do Nymburka podpořit svůj tým.

Další zápas hrají Tuři doma proti silným Pardubicím (2.3. 17 hodin).