OLOMOUCKO BYLO NAD NAŠE SÍLY A STÁLE ČEKÁME NY VYLHRU VE SKUPINĚ A1

BK OLOMOUCKO - DEKSTONE TUŘI SVITAVY 92:69 (52:37)

Body Olomoucko: Palyza 23, Váňa 18, Josipović 15, Morgan 13, Sehnal 13, Kouřil 10 (13 asistencí)

Body Svitavy: Marko 15 (6 asistencí), Crandall 14, Kotásek 11, Stamenković 9, Puršl 7, Svojanovský 6, Kovář 4, Jelínek 2, Slezák 1

Zápas Olomoucka s Tury byl před zápasem těžko čitelný. Tuři se chtěli rehabilitovat za nepovedený domácí zápas s USK Praha a Olomoucko rovněž doma v poháru s USK Praha vysoce prohrálo. Jak se později ukázalo lépe nastavené hlavy měli do zápasu domácí hráči. Brzy vedli 9:2 a donutili trenéra Pivodu vybrat oddechový čas. Jenže za chvíli už to bylo 20:10 a přišel druhý oddechový čas. Po něm se přeci jen Tuři dostali do hry a postupně náskok soupeře dotáhli. Dokonce na chvíli šli do vedení 25:26, když si pomáhali přesnou tříbodovou střelbou. Jenže to bylo jen krátké herní vzplanutí . Domácí rychle převzali do rukou otěže zápasu a po třech šestkách Palyzy odskočili na 37:32. Ještě minutu před půlí byl stav zápasu 43:37 a Tuři se drželi v zápase. Za minutu to již po třech trojkách domácích říci nešlo.

Patnácti bodové poločasové vedení dávalo jasně najevo kdo je v sedle (Olomoucko dalo za půli 8 trojek). A když po půli domácí rychle navýšili své vedení přes dvacet bodů bylo o vítězi rozhodnuto. Tuři dopláceli na své hráčské absence (Svoboda, O´Brien, Dodd) a s úzkou hráčskou rotací raději pustili na hřiště hráče z lavičky. Jak se později ukázalo bylo to rozhodnutí správné - nikdo se nezranil a mladíci předvedli bojovné výkony.

To bylo snad jediné pozitivum zápasu z pohledu Turů. Výkon nebyl dobrý především v obraně a podruhé za sebou nezahráli  pivoti. Střelba za 2 body pouhých 30% je doslova tristní. Domácí v této dovednosti měli 56% zakončení, což byla čísla zdobící hru Turů v základní části. Kuriozitou zápasu je, že Olomoucko si k pohodlné výhře dokráčelo pouze s šesti skórujícími hráči. Jedním z nich byl desetibodový Svitavák Marek Sehnal. Cesta Turů jak se navrátit na efektivitu v zakončení je klíčem k dalším úspěchům. Věřme k brzký návrat k jejich hře, jejímž DNA je rychlý protiútok a agresivní obrana. Další zápas odehrají Tuři již ve středu doma proti Opavě a navíc před TV kamerami. Zápas začíná v 18 hodin a budeme potřebovat Vaší podporu!

21.04.2024, 18:00