OPAVŠTÍ JASNĚ PŘEHRÁLI NEEFEKTIVNÍ TURY

BK Opava - DEKSTONE Tuři Svitavy 107:72 (58:34)

Body Opava - Šiřina 25, Zbránek 21, Jurečka 15, Gniadek 13, Slavík 11, Švandrlík 8, Bukovjan 6, Kvapil 4, Robenek 2, Štěpánek 2

Body Svitavy - Proleta 21, Welsch 11, Dragoun 11, Křivánek 10, Goga 6, Hlobil 4, Marko 3, Slezák 3, Svoboda 3

Trojky 6 - 9   Doskoky 50 - 39   TH 48/33  - 24/17    Fauly 19 - 32   Ztráty 12 - 16

Statistiky: ČBF, FIBA Livestats

Souboj druhého a třetího celku loňského ročníku měl přinést zajímavý basketbal. Červnové přátelské utkání vyhrála doma Opava o dva body a v přípravě na ligu vyhráli doma Tuři. Hostům sice chyběl na soupisce nemocný Bujnoch, ale jeden hráč tým nedělá.

V šlágru kola měli od úvodních minut jasně navrch domácí hráči. Jejich zónová obrana byla pro Tury velkým problémem. Na druhé straně kurtu si domácí otevřeli střelnici a po deseti minutách vedli 35:18. Ve druhém dějství to chvíli vypadalo, že se domácí bodový stroj poněkud zpomalil, bohužel to bylo jen na chvíli. V závěru druhé čtvrtiny v pohodě hrající domácí odskočili na rozdíl 24 bodů a to již byl pro neefektivně hrající Tury rozdíl příliš vysoký. Druhá půle se již dohrávala a postupně dostali větší prostor hráči z laviček. Domácí byli i nyní efektivnějším týmem a zaslouženě vysoce zvítězili.

Opava zaznamenala v zápase celkem 28 dvoubodových košů oproti pouhým 14 dvoubodovým košům Turů. Dokázala totiž mnohem lépe ubránit pomocí zóny svůj koš. Tuři již v druhém zápase za sebou "odpálili" přes 40 trojek, ale s velmi nízkou efektivitou (dnes 22%). V podkošovém prostoru jim chyběla v obraně tvrdost a v útoku zaznamenali jejich tradiční opory Marko - Slezák - Svoboda dohromady pouhých 9 bodů, což k důstojnějšímu průběhu zápasu při absenci Bujnocha a po třech minutách na hřišti zraněného Sehnala stačit nemohlo. Domácí působili pod taktovkou 25 bodového Šiřiny mnohem sehranějším dojmem.

Pokud budou chtít Tuři porazit doma v příštím zápase Pardubice, budou muset zlepšit hru na obou stranách palubovky. O tom dobře ví nejen trenéři, ale i hráči. Přejme jim do třetice všeho dobrého! Pojďme kluky podpořit v sobotu od 18:00 ve sportovní hale Na Střelnici.

Petr Czudek (kouč BK Opava): „Utkání se těžko hodnotí, když vám soupeř svým výkonem takhle usnadní vítězství. Jsem rád, že dostali minutáž naši mladí hráči a musím zejména pochválit Jakuba Slavíka. Samozřejmě mne těší vysoké vítězství nad Svitavami, které mají letos vysoké ambice.“

Miroslav Kvapil (power forward BK Opava): „Naše základní pětka dnes nastoupila s ohromnou chutí a od prvních minut přehrávala Svitavy. Já osobně jsem nic moc nepředvedl, ale týmový výkon a výsledek mne těší.“

Lukáš Pivoda (kouč DEKSTONE Tuři Svitavy): „Musím se omluvit všem divákům za náš ostudný výkon. Od začátku jsme byli všude pozdě a domácí nás ztrestali. Musíme vyvodit důsledky z přístupu hráčů k utkání, který dnes nenaplnil naše vysoké ambice.“

Rostislav Dragoun (křídlo DEKSTONE Tuři Svitavy): „Musím souhlasit s trenérem, že takovým způsobem nemůžeme přistupovat k utkáním. Nehráli jsme dobře na obou polovinách hřiště a dostat od Opavy více než sto bodů je špatné.“

21.04.2024, 18:00