PO PROHŘE S DĚČÍNEM BEREME 9. MÍSTO VE SKUPINĚ A2 zpět
PO PROHŘE S DĚČÍNEM BEREME 9. MÍSTO VE SKUPINĚ A2

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - ARMEX DĚČÍN  75:82 (46:42)

Body Svitavy: Johnson 19 (7 doskoků), Pinkston 12, Slezák 11, Svoboda 10, Dragoun 10, Marko 5 (10 asistencí), Welsch 4, Sehnal 4

Body Děčín: Bradley 18, Osaikhwuwuomwan 17 (10 doskoků), Kroutil 13, Pomikálek 10, Šiška 9, Grunt 6, Mach 4, Žikla 3, Kotásek 2
Trojky  5 - 11  Dvojky 21 - 19  TH 18/28 - 11/18

V závěrečném zápase skupiny A2 byl k vidění pohledný basketbal. Domácí zahájili v útoku bezchybně a rychle si vybojovali náskok 12:6. Ovšem Děčín třemi trojkami hru srovnal a tak stav 25:23 po první čtvrtině byl odpovídající dění na hřišti. Ve druhé části nejprve domácí odskočili do dvouciferného vedení, ale bojující Děčín se po prostřídání základní pětky dokázal do zápasu opět vrátit. Přesto si Tuři do šatny odnášeli těsný čtyřbodový náskok.

Ve vyrovnaném boji plném třeskutých soubojů se pokračovalo i po přestávce. Tuři se ve třetím dějství zasekli v útoku a dali pouhých 15 bodů. Toho hosté využili a před závěrečnou desetiminutovkou šli do dvoubodového vedení 61:63. Vyrovnaný boj vydržel až do nerozhodného stavu rovné tři minuty do konce. Veledůležitou trojku trefil hostující Žikla a od této chvíle byl Děčín o kousek vepředu až do závěrečného hvizdu.

Konečná výhra Děčína o 7 bodů při souběžné výhře Hradce Králové v Ústí nad Labem stanovila konečné pořadí ve skupině A2 následně:
                                7. Hradec Králové
                                8. Ústí nad Labem
                                9. Svitavy
                                10. Děčín

V předkole na sebe ve dvou zápasech narazí dvojice Hradec Králové - Děčín a Ústí nad Labem - Svitavy. První zápasy předkola play-off se hrají v úterý na palubovkách Svitav a Děčína. Odvety čekají soupeře ve čtvrtek.

Při vyrovnaností celků nemá žádná ze sérií předkola play-off jasného favorita. Cesta k medaili je zřejmá. Postoupit přes Ústí nad Labem při současném úspěchu Děčína nad Hradcem Králové. Následně vyhrát sérii s Opavou v prvním kole play-off. Možná to zní v této chvíli jako bláhový sen, ale míč je kulatý a každý zápas začíná 0:0.

Lukáš Pivoda (Hlavní trenér Svitav): “Myslím si, že super utkání. Ve skupině A2 to už mělo, troufám si říct, play-off parametry. Bojovalo se od začátku do konce. Hodně se hráli nahoru a dolů. Nám bohužel druhý poločas absolutně odešla střelba. Za první poločas jsme měli 19 asistencí a za druhý jenom 6, protože nám prostě nepadlo. 16 % za tři body, na to že se hodně opíráme o střelbou z dálky, je vypovídající. Samozřejmě byl rozdíl i v doskoku, ale to bylo dané tím, že my jsme ty střely neproměňovali a Děčín si je bral potom z obroučky. Na konci za vyrovnaného stavu Děčín trefil trojku. My jsme bohužel pár úplně otevřených střel netrefili. A to byl důvod k porážce. Nicméně my nevěšíme hlavu. Budeme se snažit připravit na úterý a postoupit přes Ústí do play-off.”

Jiří Svojanovský (hráč Svitav): “Dnešní zápas jsme začali, prvních 15 minut, velmi dobře týmovým basketbalem. Hráli jsme hodně dovnitř na naše pivoty, kteří byli úspěšní. Hráli jsme rychle a užívali si to. Potom to nějak sklouzlo. Posledních pět minut prvního poločasu se Děčín dotáhl a už zase bylo vyrovnané utkání. Udělali jsme několik hloupých ztrát a Děčín šel přes nás. Ve druhém poločase, kdy jsme si moc nepůjčovali míč a obstřelovali koš z dálky, jsme to nakonec nedokázali na konci zvrátit. Naštěstí Hradec Králové vyhrál, my zůstaneme na 9. místě a půjdeme na Ústí v předkole play-off.”

Tomáš Grepl (hlavní trenér Děčína): “My jsme věděli, že sem jedeme hrát těžký zápas, protože se nám na venkovních hřištích příliš nedaří. Věděli jsme, že situace v tabulce je zamotaná, takže my jsme mohli do předkola play-off dostat Hradec Králové nebo Ústí nad Labem. My jsme ten zápas tady chtěli vyhrát, abychom měli co nejlepší výchozí pozici. To se nám povedlo. V prvním poločase nás domácí lehce přehrávali. Dostali se do několika bodového vedení, ale my jsme se dokázali vrátit. A ve druhém poločase se nám třetí a čtvrtou čte ruinu povedlo vyhrát. To bylo pro vývoj utkání to rozhodující. Myslím, že klíčem k utkání bylo to, že jsme vyhráli obranný a útočný doskok nad domácím týmem. Což nám se v této sezóně ne úplně často stávalo. Jakmile máme doskok a jsme schopni sem tam z toho zahrát nějaký rychlý protiútok a pomoct si jednoduchým košem, tak potom se nám lépe hraje i v útoku. Můžeme být velmi dobrým týmem.”

Eduard Kotásek (hráč Děčína): “Pro nás skvělá výhra venku, jelikož se venku letos dost trápíme. Bohužel výhra s takovou trochu hořkou příchutí, protože nám bohužel nestačí a jdeme do předkola z 10. místa. Nicméně sezóna nekončí. My chceme přejít přes předkolo, dojít do play-off a zahrát si s Nymburkem.”

21.04.2024, 18:00