POPRVÉ V ROCE 2020 NA DOMÁCÍ POLUBOVCE A ROVNOU DERBY S PARDUBICEMI zpět
POPRVÉ V ROCE 2020 NA DOMÁCÍ POLUBOVCE A ROVNOU DERBY S PARDUBICEMI

Poprvé v roce 2020 se představíme fanouškům na domácí palubovce v krajském derby proti BK JIP Pardubice. Při prvním měření sil v Pardubicích jsme po vyrovnaném zápase prohráli o pouhý bod. Po velmi zlém vstupu do utkání 0:10 jsme ještě dostali do poločasového vedení 36-43. Během třetí čtvrtiny jsme o náskok přišli a poté už vše rozhodla těsná koncovka. Tomuto utkání jasně dominoval domácí Tomáš Vyoral, který nás sestřelil 26 body a získal 10 faulů. Na naší straně byl nejvýraznějším hráčem Eugene Crandall, který pomohl 23 body a pod košem vládnul Šimon Puršl s 12 doskoky. Do utkání opět nenastoupí Matěj Svoboda a kvůli poraněnému kotníku nebude ani Jan Hlobil

BK JIP Pardubice je naším sousedem v tabulce na 4. místě a díky 12 výhrám v 19 zápasech. Pardubice nemají žádné změny na soupisce od začátku ročníku a přijedou k nám ve stejném složení. Nejvíce se spoléhají na rozehrávačské duo Půlpán – Vyoral, kteří odehrají průměrně každý 31 minut a zapisují dohromady 28,8 bodu, 11,4 asistence, 9,5 doskoku při validitě 37,6. Tento tým má ovšem ve svém středu i několik dalších kvalitních hráčů, kteří mohou rozhodovat zápasy. Jedním z nich je i Ozren Pavlović s 11,3 body a 5,6 doskoky který v minulosti hájil i barvy našeho dresu. Tento tým je velmi silný na doskoku a obzvláště tom útočném, kde sedm hráčů sbírá minimálně jeden útočný doskok na utkání. Tím si kompenzují svou nižší úspěšnost střelby, kde jsou na posledním místě v celé lize. Beksa má povedený mix hráčů, kteří se skvěle doplňují v obraně a výsledkem je druhá nejlepší obrana v lize.

Našemu týmu se po poslední prohře v Praze vzdálilo 2. místo a skončila série výher. Nyní si musíme v přímém souboji o třetí místo poradit se silnými Pardubicemi. Utkání začíná ve sportovní hale Na Střelnici v sobotu 18.1. od 18:00. Přijďte pomoct našim chlapcům, aby se opět naladili na vítěznou vlnu.

Jiří Svojanovský (hráč Svitav): „V Sobotu nás čeká těžký zápas s Pardubicemi, ve kterém se budeme chtít vrátit zpátky na vítěznou vlnu a udržet si třetí příčku v tabulce, tak určitě dorazte do Sportovní haly Na Střelnici.“

Martin Novák (asistent trenéra Svitav): „Po prohře v Praze chceme napravit náš výkon doma v derby s Pardubicemi. Zlepšit musíme činnost především na obranné polovině, kde jsme naposledy nebyli dobří. Velký pozor si musíme dát především na útočné doskoky Pardubic a jejich rozehrávačskou dvojici Vyorala s Půlpánem, kteří vedou svůj tým. Nečeká nás lehké utkání, ale pokud se budeme maximálně koncentrovat na utkání a plnit náš plán, tak věřím, že uděláme svitavským fanouškům radost.