ŠŇŮRA 0:17 V PRVNÍ DESETIMINUTOVCE ZÁKLADEM K VYSOKÉ VÝHŘE V OLOMOUCI zpět
ŠŇŮRA 0:17 V PRVNÍ DESETIMINUTOVCE ZÁKLADEM K VYSOKÉ VÝHŘE V OLOMOUCI

BASKETBAL OLOMOUC - TUŘI SVITAVY  47:89 (20:42)

Body Olomouc: Smík 10, Kotala 8, Nosek 8, J.Skalička 6, Stodůlka 6, Scripcaru 6, M.Skalička 3

Body Svitavy: J.Jokl 17, L.Jokl 12, Slezák 11, Jurka 11, Novák 11, Hlobil 8, Petric 8, Svojanovský 7, Jansa 4

Svitavští Tuři nezačali zápas v Olomouci dobře. Domácí je zaskočili agresivní obranou a zcela zasloužení šli do vedení 10:4. Ovšem v následujících minutách Tuři položili na koš poklop a šňůrou 0:17 zasadili domácím tvrdý úder. V pohodě hrající hosté hráli chvílemi až exhibičně o čemž svědčí dva dunky v rozmezí dvaceti vteřin. Rozlet Turů přibrzdili domácí až v závěru půle, kdy se jim podařilo zapsat pár košů a zapsat alespoň 20 bodů za půli.

Po přestávce nastoupili hosté s výrazně prostupnější obranou, která povolila domácím ve třetím hracím období stejně bodů jako za poločas. Po třiceti minutách svítilo na tabuli skóre 40:67 což odpovídalo dění na hřišti. Poslední dějství bylo již zcela v režii Turů, kteří nakonec udrželi domácí pod padesáti body a jejich výhra o 42 bodů je pro domácí vzhledem k průběhu utkání až příliš krutá.

Trenéra Bálinta mohly těšit něktéré pasáže utkání, ale obrovský počet ztracených míčů je zdviženým prstem před následujícím domácím zápasem proti silnému týmu Nového Jičína (neděle 30.10. v 17 hodin). Nenechte si ujít přímý souboj o první místo v tabulce skupiny "Východ".

21.04.2024, 18:00