Tuři pokračují v rozvoji mladých Čechů. zpět
Tuři pokračují v rozvoji mladých Čechů.

Další tuří posilou se stává 22letý Čech Jan Hlobil. Pro rodáka z Kroměříže, který narostl do výšky 201 centimetrů, to bude první profesionální smlouva. Do týmu přicházi na pozici 4.

Honza začal s basketbalem v Kroměříži, odkud se zná i s nynějším hlavním trenérem Pivodou. V dorosteneckém věku začal hostovat do nedalekého Prostějova, kde si zahrál extraligu U19 a I.ligu mužů.

Poslední sezónu odehrál za SK UP Olomouc v první lize mužů. Průměrně si připisoval 14 bodů, 10 doskoků, a navíc přidával i 1,2 bloku na utkání. Honza má v našich očích velký potenciál a pasuje do klubové filozofie.

Kvůli hernímu vytížení bude Honza nastupovat za tým Basketbal Olomouc (I.liga mužů), se kterým jsme se dohodli na vzájemné spolupráci.

Vyjádření hlavního trenéra Lukáše Pivody:
Honza je další české jméno na naší soupisce, které se perfektně hodí do filozofie našeho klubu. Mladý hráč s perspektivou do budoucna a chutí se zlepšovat. Honza přichází na pozici 4 a jeho největšími přednostmi na hřišti budou dynamika, velmi dobrý pohyb po hřišti a cit na doskok. Dohodli jsme se na delší vzájemné spolupráci a já pevně věřím, že se z něj v následujících sezonách stane stabilní hráč KNBL.

Vyjádření Jana Hlobila:

Jsem moc rád za šanci, kterou mi trenér Pivoda a vedení Turů dali a budu se jí snažit co nejlépe využít. Podmínky ve Svitavách jsou na opravdu vysoké úrovni a já se těším, až zde budu moci basketbalově růst.


Aktuální zápas
Nebyl nalezen žádný zápas
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...