TUŘI V PÍSKU BOJOVALI STATEČNĚ. DO PLAY OFF JDOU Z DRUHÉHO MÍSTA. zpět
TUŘI V PÍSKU BOJOVALI STATEČNĚ. DO PLAY OFF JDOU Z DRUHÉHO MÍSTA.

SOKOL PÍSEK SRŠNI - TUŘI SVITAVY   89:75 (50:37)

Body Písek: M.Svoboda 16 (11 doskoků, 8 asistencí), Šlechta 16, Sýkora 15 (11 doskoků), Borovka 12, Šurý 10, Englický 3, J.Svoboda 2

Body Svitavy: Novák 20, Slezák 13, L.Jokl 12, Hlobil 8, Petric 7 (8 asistencí, 5 doskoků), J.Jokl 4, Svojanovský 4, Baťa 4, Stodůlka 3

Trojky 11 - 9   Dvojky 19 - 14  TH 18/40 - 20/31  Doskoky 53 - 39 (útočné 24 - 10)  Ztráty 14 - 20

Rozhodující souboj o konečné první místo před play-off mezi Sršni a Tury měl všechny znaky zápasu play-off. Od prvních minut byl k vidění pohledný basketbal. Domácím se dařila střelba trojek a rychle odskočili na dvouciferný rozdíl. Ten se jim dařilo udržet až do poločasové přestávky.
Ve druhé půli byli na hřišti lepším týmem Tuři. Postupně náskok domácích bod po bodu snižovali a po třiceti minutách to již bylo pouze o šest bodů. K udržení prvního místa potřebovali Tuři snížit na rozdíl tři bodů. To se jim na chvíli i podařilo, ale v závěru utkání již nedokázali čelit domácímu prostředí. K vidění bylo i několik nepěkných zákroků, což si hráči na obou stranách mohli odpustit.

Bude zajímavé sledovat jestli se ještě týmy spolu utkají. Rozhodně nebudou začínat na obou stranách s čistým štítem. V zápase jednoznačně dominoval domácí útočný doskok, který byl faktorem plus pro výhru Sršňů. Ti dokázali v útoku doskočil 24 míčů (hosté 10) a právě rozdíl v útočných doskočených míčích znamenal i konečný rozdíl ve skóre. Domácí měli v zápase 5 dvouciferných střelců. Tuři hrající bez Tomáše Jansy (večerního vítěze Českého poháru za Děčín!) zapsali dvouciferné střelce pouze 3.

Svitavy po druhé prohře v sezóně tak půjdou v play off na nevyzpytatelný tým Polabí (rezerva Nymburka). Trenér Bálint své hráče jistě dobře připraví a třeba se ukáže, že jít do play-off z druhého místa není zas tak špatné.