V OSTRAVĚ PROHRA NEJMENŠÍM MOŽNÝM ROZDÍLEM zpět
V OSTRAVĚ PROHRA NEJMENŠÍM MOŽNÝM ROZDÍLEM

NH OSTRAVA - DEKSTONE TUŘI SVITAVY  82:81 (31:40)

Body Ostrava: Alleyn 23, P.Bohačík 22 (15 doskoků), Pumprla 9, Heinzl 9, Nábělek 8, Šmíd 6, Waterman 3, Páleník

Body Svitavy: Svoboda 22, Slezák 16, Welsch 12, Proleta 10, Sehnal 10, Bujnoch 7, Dragoun 2, Marko 2

Trojky 7 - 11   TH 21/13  -  13/8   Doskoky 49 - 36    Ztráty 20 - 14  Asistence 21 - 24  Bloky 2 - 0

Tuři jeli do Ostravy s cílem potvrdit zlepšenou formu z domácího klání s Pardubicemi posíleni o uzdravené Sehnala s Bujnochem. Bohužel se jim v úvodu zápasu střelecky nedařilo, přesto drželi s domácími krok do stavu 15:15. Pak ale dvěma koši včetně trojky s klaksonem z ruky Nábělka domácí opanovali první dějství 20:15. Za stavu 30:25 pro domácí nastala nejlepší pasáž Turů v zápase. Začalo to třemi trojkami Slezák - Bujnoch - Slezák a následoval úsek, který Tuři vyhráli 15:1! Do šaten tak mohli jít s devítibodovým polštářem. Ještě po třetím dějství drželi Tuři náskok osmi bodů 56:64. Jenže problém byl v tom, že nedokázali domácí hráče zastavit svojí obranou. Ve třetí čtvrtině inkasovali 24 bodů a v poslední se domácí hráči vypjali k velké stíhací jízdě, kterou korunovali vítězným košem 7 vteřin před koncem upravujícím na 82:81. Poslední útok sice měli hosté, ale domácí je dokázali ubránit.

Tuři dohrávali zápas bez vyfaulovaných pivotů Bujnocha a Prolety. Právě v podkošovém prostoru měl zápas svého krále i faktor plus výhry domácích. Králem byl velezkušený Petr Bohačík autor 22 bodů a 15 doskoků (užitečnost 32). Užitečnost našich pivotů byla Proleta 4 a Bujnoch 8. Na druhou stranu lze najít v nešťastně prohraném zápase i pozitivum. Konečně se nám uzdravil Venca Bujnoch a snad už bude jen lépe. Musíme se s nepříjemné prohry rychle oklepat a pokusit se v sobotu na Folimance uspět. K tomu bude potřeba lepší obranu než tu, která umožnila v druhé půli NH nastřílet 51 bodů a především lepší doskok. Dnes platilo pravidlo - kdo vyhraje doskok vyhraje zápas.